Uczennice gimnazjum w Jastarni - zdjęcie ilustracyjne Uczennice gimnazjum w Jastarni - zdjęcie ilustracyjne

Uczennice gimnazjum w Jastarni - zdjęcie ilustracyjne (© Adam Warżawa/Dziennik Bałtycki)

W marcu rusza nowy program edukacji medialnej @ktywista, w którym uczniowie będą mieli okazję wytropić i opisać to, co uznają za ważne w swoim środowisku lokalnym. Program realizowany jest ze środków Parlamentu Europejskiego we współpracy z portalem Gazeta.pl oraz serwisem dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl.

Na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej gimnazja z całej Polski mogą pobrać dokumenty, by zgłosić swój udziału w tym programie!

Celem programu jest kształtowanie postaw obywatelskich u uczniów gimnazjów poprzez zaangażowanie ich w działalność medialną w środowisku lokalnym. Chcemy dostarczyć młodym ludziom narzędzi, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, do samodzielnego i odpowiedzialnego korzystania z mediów (ze szczególnym uwzględnieniem mediów cyfrowych).

Zależy nam na zachęceniu młodzieży do aktywnego korzystania z nowych mediów jako narzędzi zaangażowania społecznego i realizacji celów społecznie użytecznych, a także tworzenia koalicji szkół i lokalnych mediów w celu zwiększenia udziału uczniów w życiu publicznym. Uczestnicy programu będą też mieli okazję zdobycia i wykorzystania w praktyce wiedzy na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Szczegóły znajdziecie na stronie CEO.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl włączył się w akcję:
- będziemy publikować treści od młodych dziennikarzy obywatelskich w specjalnie do tego stworzonym dziale @ktywista,
- redaktorzy z Wiadomości24.pl wystąpią w roli ekspertów na szkoleniach, współtworzą również ich program,
- materiały poradnikowe zamieszczone w serwisie posłużą za pomoce naukowe na szkoleniach,
- dziennikarze obywatelscy w poszczególnych regionach, gdzie ostatecznie odbędą się pikniki obywatelskie, podzielić się swoim doświadczeniami w zbieraniu, docieraniu do informacji.

Szkoły, które chcą brać udział w programie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Centrum Edukacji Obywatelskiej
i wysłanie go aksem, do 28 lutego, na numer (22) 875 85 40 wew. 102 lub pocztą na adres: Noakowskiego 10/1; 00-666 Warszawa z dopiskiem „Aktywista”.

Pytania prosimy kierować do koordynatora Anny Stokowskiej z CEO, e-mail: anna.stokowska@ceo.org.pl. Kontakt telefoniczny: (22) 825 05 50 wew. 103.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!