W środę, 15 czerwca 2016 roku, w schronisku dla zwierząt "Janik" położonym w gminie Kunów koło Ostrowca Świętokrzyskiego odbyła się półtysięczna adopcja bezdomnego zwierzaka.

Szczęśliwym psem, a ściślej suczką, która znalazła dom jest niespełna dwuletnia Kara, która do schroniska "Janik" trafiła w marcu tego roku. Być może do szczęśliwego toku losów psa przyczynił się jej opis zamieszczony na stronie internetowej przytuliska (www.schronisko.ostrowiec.pl): Kara to młoda, dobrze ułożona i grzeczna sunia. Przyjacielska pod każdym względem, nie ma w niej cienia agresji. Uwielbia głaskanie oraz przytulanie, na wybiegu nie szaleje, chodzi przy nodze opiekuna. W stosunku do innych psów zachowuje się pozytywnie. Jest wyjątkowo uległa i bezkonfliktowa. Będzie idealną przyjaciółką dla całej rodziny. Nową właścicielką kary została pani Ewa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest to tym samym 213 pies adoptowany przez mieszkańca tego miasta. Na nowy dom czeka wciąż 114 psiaków.

Schronisko dla zwierząt na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Janik" w gminie Kunów niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego powstało na przełomie 2012 i 2013 roku (oficjalnie otwarto je 17 stycznia 2013 roku) z inicjatywy ówczesnego prezydenta miasta, Jarosława Wilczyńskiego. Na jego terenie znajduje się 118 boksów dla bezdomnych zwierząt, które trafiają tu z siedmiu gmin: Starachowic, Kunowa, Bałtowa, Ćmielowa, Waśniowa, Łagowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwierzęta poddawane są dwutygodniowej kwarantannie, obowiązkowym szczepieniom, odpchleniu, odrobaczeniu i sterylizacji. W schronisku "Janik" czipuje się wszystkie zwierzęta, by w razie ponownego zagubienia się łatwiej je było odnaleźć.

Aby pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku "Janik" można dostarczyć do placówki karmę dla psów, wszelkiego rodzaju koce, okrycia, ręczniki, prześcieradła, poduszki, kołdry (oprócz puchowych) oraz smycze, obroże i kagańce.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!