(© W24)

Znany i głośny "bulterier" PiS, Jacek Kurski - dziś już nie ten. Złagodniał, wygrzeczniał, nabrał ogłady językowej. Gdy inni walą i kopią w PO, on raczej z kwiatkiem na nią. "Już nie walę na odlew maczugą. Staram się walczyć czymś w stylu armaty w kwiatach czy sztyleciku polanego perfumami" - rzecze.

Polityk, jak nie ma nic do powiedzenia - mówi byle co, dla zaistnienia. Któregoś dnia Ryszard Czarnecki, polityk PiS zauważył w swojskiej filozofii, że "Tusk ma obsesję Jarosława Kaczyńskiego". Wyjaśnił, że "jak jutro prezes PiS przypomni, że po wiośnie jest lato - to Tusk na złość powie, że po wiośnie jest zima". Joachim Brudziński z PiS, o Januszu Palikocie: "skoro ma takie ciągoty, trzeba stworzyć jakąś społeczną akcję, niech wszyscy wysyłają wibratory panu Palikotowi, niech się nimi zabawia, niech idzie jak najdalej od poważnej polityki".

Inny i inaczej mówiący, elokwentny były dziennikarz, niegdyś w PiS dziś europoseł partii ziobrystów, Jacek Kurski. Powiada, że kiedy słyszy ministra Pawła Grasia, "chwalącego się, że 70-80 procent (inwestycji na Euro) jest skończone, przypomina mi się kabaret o tym, że co z tego, iż traktor nie ma jednego koła, skoro ma trzy sprawne". Tą właśnie - ironią europoseł Solidarnej Polski – słynny znawca "dziadka z Wehrmachtu", Jacek Kurski, skomentował stan przygotowań Polski do Euro 2012, wczoraj na miesiąc przed rozpoczęciem turnieju futbolistów.

Jacek Kurski, według "Wprost" ocenia, że rząd będzie próbował zrobić wszystko, by chociaż jedna z autostrad była gotowa, ale widać gołym okiem, że to "raczej niemożliwe". Ubolewając z powodu zaniedbań, Kurski zauważył, że szansa na awans cywilizacyjny Polski skończy się porażką. Stanowczym tonem dodał, że ostatni miesiąc przed Euro będzie dla Polski "bardzo wyboistą drogą".

Europoseł Kurski podkreślił też, że nie wierzy w słowa min. Pawła Grasia, który twierdził, że 80 proc. inwestycji będzie na pewno gotowych do Euro. Jego zdaniem najwyżej dwie trzecie inwestycji zostało wykonanych, w dodatku z mocno okrojonych planów, a "powinno być skończone 100 procent". W jego ocenie, wśród najważniejszych inwestycji, które nie zostały i nie będą ukończone, to "brak połączenia z Ukrainą, niedokończone autostrady i brak magistrali kolejowych". Zaakcentował i podsumował krótko: "To kompromitacja".

Paweł Piskorski, były poseł PO, a dziś lider Stronnictwa Demokratycznego, widzi stan przygotowań do Euro w Polsce, nieco inaczej. Jak podkreśla - "pewien przełom infrastrukturalny" jest w Polsce widoczny. "Nie chciałbym, by porażka drogowa zakłóciła piłkarskie święto" - zaznaczył. Jednocześnie stwierdził, że w jego ocenie o inwestycjach, których nie da się ukończyć przed Euro - rząd musiał wiedzieć już cztery lata temu, bo "fachowcy są w stanie określić jak będzie przebiegać budowa".

Zdaniem Pawła Piskorskiego, sytuacja wygląda tak, że z powodów wyborczych "albo nam nie powiedziano, co zostanie zrobione, albo fachowcy źle to ocenili i okłamali ówczesny rząd". Zauważył przy tym, że jeśli chodzi o autostradę A2 - to "już dawno było wiadomo, że nie będzie gotowa, ale rząd się nie przyznawał".

Jarosław Kaczyński, w trosce o piękno i dobro kraju, potrafi czasem wznieść się na wyżyny prawdziwego znawcy i ojca narodu. Rok temu powiedział, bo tak to czuł głęboko w sercu, że wielkim wysiłkiem Polaków "zewnętrznie nasz kraj w dużym stopniu upodobnił się do państw Zachodu i możemy być z tego dumni. Ale w środku Polska wciąż nie jest krajem naszych marzeń – pod względem łatwości i wygody życia, jakości opieki zdrowotnej, funkcjonowania urzędów, poziomu korupcji, jakości sądownictwa, policji, szkolnictwa czy nauki".

Dziś uzupełnia to nowymi słowami. Wynikają one z imprezy, której podobno ojcem i matką zarazem - jest PiS. Głosi, więc prezes: "Nie dajmy Tuskowi zepsuć Euro 2012. My chcemy, by impreza się udała, by Polacy mogli być satysfakcjonowani". Ciekawe skąd George Orwell wiedział, że "polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda"?

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!