Impreza ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności.

Wszyscy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wolontariusze, nauczyciele, uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli możliwość spotkania się na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy, integracji ze środowiskiem. Mamy nadzieję, iż impreza dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom oraz że będą oni wzmocnieni fizycznie i psychicznie.Serdecznie zapraszamy na 18. Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, która odbędzie się 31 maja na Placu Unii Europejskiej w ramach XVI Warmińsko –Mazurskich Dni Rodziny w Mrągowie.

Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10. 30 kiedy to na maszt zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski!!!

Następnie o godz. 11. 15 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników, za udział w których każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal oraz drobny upominek, który zmobilizuje dzieci do dalszych działań i wysiłku.Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: warsztaty hortiterapii, plener malarki, pokazy sprawności Straży Pożarnej oraz występy artystyczne podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Cała impreza zakończy się ok. godz. 14. 00.

Także 31 maja z okazji Dnia Dziecka i VI Światowych Dni Bajki o godz. 14.00 odbędzie się – parada postaci bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkoli oraz głośne czytanie bajek. A my w zielonej Akademii mamy kłobukowe opowieści i zielone bajki o cudach lasu.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!