(© Henryk Prykiel; CC BY-SA 3.0 / Wikipedia)

Były prezydent Lech Wałęsa pojedzie na pogrzeb Vaclava Havla. Będzie on reprezentował prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Kancelaria prezydenta Bronisława Komorowskiego poinformowała, że w imieniu głowy państwa na pogrzeb Vaclava Havla pojedzie Lech Wałęsa - podaje TVN24.

Szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski, wysłał w imieniu Bronisława Komorowskiego list do Lecha Wałęsy, w którym napisał: "Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że nikt lepiej niż Pan, Panie Prezydencie, nie wypełni tej misji, która będzie świadectwem głębokich więzi łączących naród polski i czeski".

Biuro Lecha Wałęsy potwierdziło otrzymanie listu i przyjęcie zaproszenia. Natomiast Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że radę ministrów reprezentować będzie minister kultury, Bogdan Zdrojewski.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!