Lechia Gdańsk zdobyła tytuł mistrza Polski 2012 w rugby!

Budowlani Łódź drugi rok z rzędu przegrali finał mistrzostw Polski w rugby. W ubiegłym roku musieli uznać wyższość Arki Gdynia, a w tym roku piękny sen o mistrzostwie przerwała inna drużyna z wybrzeża - Lechia Gdańsk.
Radość zawodników Lechii Gdańsk ze zdobycia Mistrzostwa Polski w rugby.
 Adam Sęczkowski

Budowlani Łódź byli niepokonani od 17 meczów, ale dziś w Łodzi przegrali mecz decydujący o mistrzostwie Polski w rugby.

Finałowy mecz został rozegrany na piłkarskim stadionie Widzewa. Była to znakomita decyzja, bo trybuny wypełniły się całkowicie, a w kasach zabrakło biletów. Wychodzących na boisko zawodników powitał doping sześciu tysięcy ludzi. Wspaniała była również atmosfera na trybunach - kibice z Łodzi i Gdańska siedzieli obok siebie.

Łodzianie wprost fatalnie rozpoczęli pojedynek, już po kilku minutach przegrywali 0:7. W najlepszej dyspozycji nie był kopacz Budowlanych Teimraz Sokhadze, który pudłował nawet z rzutów karnych. Mimo to, właśnie zawodnik z Gruzji wywalczył 12 pierwszych punktów dla łódzkiego zespołu. Tuż po przerwie po raz pierwszy łodzianie wyszli na prowadzenie 9:7, jednak po karnym reprezentanta Polski Davida Chartiera przegrywali 9:10, a chwilę później 9:17.

Po wymianie stron, koncertową akcję zakończył przyłożeniem Tomasz Kozakiewicz. Budowlani prowadzili 19:17. Wtedy łodzianie popełnili niewyobrażalny błąd i Kwiatkowski, który przebiegł niemal pół boiska zdobył kolejne pięć punktów dla swojego zespołu. Francuz polskiego pochodzenia - David Chartier bez problemów dorzucił dwa punkty z podwyższenia. Po kilku minutach gospodarze odpowiedzieli punktami Sochadze z karnego, ale nie udało im się odrobić strat. Już w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił Chartier.

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 22:27 (6:7)

Punkty: Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Teimuraz Sochadze 17, Tomasz Kozakiewicz 5; Lechia Gdańsk - David Chartier 12, Robert Kwiatkowski 10, Tomasz Hebda 5.