Po środku Zinedine Zidane Po środku Zinedine Zidane

Po środku Zinedine Zidane. (© Wikipedia (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/9/9a/20080909115556!Zinedine_Zidane_2008.jpg))

18 września 2010r, Prezes FIFA Jospeh Blatter wraz z piłkarzami Zinedine Zidanem i Davidem Beckhamem wezmą udział w Ceremonii Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie - pisze Życie Warszawy.

Igrzyska odbędą się w Warszawie w dniach 18 - 23 września.

- Bardzo się cieszę, że na nasze Igrzyska do Warszawy przyjadą tak znakomite postaci sportu i show biznesu. Jestem pewien, że ich obecność i osobiste zaangażowanie, pomoże nam zwrócić uwagę Polaków na tematykę Olimpiad Specjalnych - powiedział Zbigniew Niemczycki dla "Życia Warszawy".

FIFA oficjalnie wspiera organizację Olimpiad Specjalnych od 2007 roku (UEFA od 2004 r.). W niemalże we wszystkich krajach Europy zorganizowanych zostało w tym roku wiele turniejów piłkarskich dla ponad 50 000 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

W zawodach będzie brało udział 1500 sportowców, którzy będą ze sobą rywalizować w 9 dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka nożna 7-osobowa kobiet, koszykówka zunifikowana (drużyny łączone zawodników pełnosprawnych i niepełnosprawnych), tenis ziemny, trójbój siłowy, bowling, jazda na wrotkach, badminton.

W programie jest również pokazowa dyscyplina - Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP).

W akcję promowania Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych zaangażowanych jest wiele polskich gwiazd: Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Piotr Adamczyk, Dorota Staszewska, Kinga Baranowska. W promocję włączyły się także polskie związki sportowe.

O idei

Misją Special Olympics jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. U tych założeń leży przekonanie, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych.

Szczegółowe informacje na temat Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych można znaleźć na oficjalnej stronie: www.warsaw2010.eu

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!