30 września br. Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu zorganizuje Lekcje kultury dla podopiecznych z Dziennego Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Komuny Paryskiej 11 we Wrocławiu.

Spotkanie rozpocznie się w Panoramie Racławickiej o godz. 10.30. Grupa z opiekunami, będzie liczyła 21 osób. Program "Lekcje Kultury" przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz podopiecznych dolnośląskich domów dziecka.

Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska. Ze strony Dziennego Domu Pomocy Społecznej opiekunami grupy będą Beata Pacholska i Iwona Tas. Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński - marszałek województwa dolnośląskiego.

Harmonogram dnia Lekcji Kultury

godz. 10.30 - spotkanie przed wejściem Panoramy Racławickiej,
godz. 11.00 - zwiedzanie Panoramy Racławickiej, podarowanie konspektu dotyczącego historii obrazu i dziejów Panoramy oraz historii Muzeum Narodowego,
godz. 11.30-12.00 - spacer po parku Juliusza Słowackiego - wizyta pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej,
godz. 12.15-12.30 - zwiedzanie Muzeum Narodowego,
godz. 12.30 - obiad w Muzeum Narodowym, podarowanie upominków,
godz. 13.00-14.00 - zwiedzanie Muzeum Narodowego.

Lekcje Kultury odbywają się w formie wycieczki dla grup 20-osobowych wraz z opiekunami. W ramach programu zapewniony i zabezpieczony jest: dojazd (zwrotu kosztów podróży), bezpłatne zwiedzanie i uczestniczenie w spektaklach.

Dotychczas z Lekcji Kultury od kwietnia 2009 r. skorzystało blisko 1700 dzieci i młodzieży.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!