Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy: kolejny Polak z medalem

W drugim dniu mistrzostw Robert Urbanek (63,81 m) zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem. Uległ jedynie Robertowi Hartingowi (66,07 m) i Gerdowi Kanterowi (64,75 m).

Chociaż polskim kandydatem do medalu w tej konkurencji był Piotr Małachowski, to jednak środowe zawody nie należały dla niego do udanych.

Poranna sesja w Zurychu odbyła się pod znakiem padającego deszczu, który wieczorem nieco ucichł. Zamiast tego pojawił się jednak silny wiatr, w wyniku czego rozpoczęcie wieczornej sesji zawodów odłożono na późniejszą godzinę.

Nie lada niespodziankę sprawili biegacze na 800 metrów. Aż trzech Polaków - Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i 20-letni Artur Kuciapski - pobiegnie w piątkowym finale tej konkurencji. Także w piątek w biegu finałowym na 400 metrów zobaczymy Małgorzatę Hołub. Do półfinału rozgrywanego w środę awansowała również Joanna Jóźwik, taki sam awans, jednak do biegu na 400 metrów przez płotki, wywalczyła Joanna Linkiewicz, natomiast do finału rzutu młotem zakwalifikowały się Joanna Fiodorow oraz Anita Włodarczyk. Ich największą rywalką w walce o złoty medal będzie Betty Heidler z Niemiec. Walkę o finał zaledwie jedną setną sekundy przegrał Patryk Dobek, który w swoim biegu był trzeci i nie zakwalifikował się do piątkowej rywalizacji o medale.

Drugi dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Europy należał do udanych dla brytyjskich biegaczy. Złote medale wywalczyli James Desaolu (10,06 s) w biegu na 100 metrów, Mohamed Farah (28:08,11) w biegu na 10 kilometrów i Tiffany Porter (12,76s) w biegu na 100 metrów przez płotki.

W chodzie na 20 kilometrów najlepszy okazał się Miguel Ángel López z czasem 1:19:44, drugi był Aleksandr Iwanow (1:19:45), ostatnie miejsce zajął zaś Dienis Striełkow (1:19:46). Wtorek był drugim dniem rywalizacji dziesięcioboistów i całkowicie zamieszał na tablicy wyników. Najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw został Białorusin, Andrej Krauczanka, z 8616 punktami, drugi był Francuz, Kévin Mayer (8521 punktów), trzeci zaś Rosjanin, Ilja Szkurieniow (8498 punktów).

Bieg kobiet na 100 metrów wygrała Dafne Schippers z Holandii przed Francuzką, Myriam Soumaré, oraz Brytyjką, Ashlee Nelson. W ostatniej konkurencji wtorkowego wieczoru startowały kobiety w skoku w dal. Najlepszy wynik zanotowała Éloyse Lesueur (6,85 m), która wyprzedziła Ivanę Španović (6,81 m) i Darję Kliszynę (6,65 m).