Nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu już po raz kolejny odbędą się w dniach 2-3 czerwca 2015 roku koncerty znakomitych muzyków, zaproszonych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu.

W tym roku program obejmuje występy: 2 czerwca o godz.:
19:30 Sorin Zlat Trio
21:00 Mateusz Pospieszalski Pamiętnik z Powstania Warszawskiego z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek i Adama Nowaka
22:30 Leszek Możdżer Bal w Operze
oraz 3 czerwca o godz.:
19:30 Leszek Możdżer / Dominik Bukowski/ Atom String Quartet
21:00 Ambrose Akinmusire Quartet
22:30 Michael Wollny / Tamar Halperin feat. Hanno Busch Wunderkammer.

Tegoroczny festiwal promuje jak co roku nowe poszukiwania w muzyce. Przedstawia muzykę bliską jazzowej stylistyce w plenerowym krajobrazie. Wszystkie festiwalowe koncerty dowodzą, że jazz jest atrakcyjny, świeży, skłonny do nowych poszukiwań, odkrywczy.
Leszek Możdżer zaprasza artystów, z którymi zetknął się na światowych scenach. Są wśród nich i tacy, z którymi chciał wspólnie zagrać. Są więc i wyjątkowe osobowości sceniczne i debiutanci. Leszek Możdżer przedstawia też chętnie swoje premierowe muzyczne projekty.

Enter Festiwal kojarzy się już z latem, wolnością, odpoczynkiem, muzycy grają na scenie przy brzegu Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Lista zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów gwarantuje doskonałe wrażenia artystyczne.
[Przygotowane na podstawie materiałów prasowych organizatora festiwalu.]

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!