Od ponad dwudziestu lat spotykają się co piątek w Kulturhaus Eppendorf ludzie dla których rysunek i malowanie aktu jest wszystkim, jest największą cnotą w życiu!

Rysunek aktu nie jest w dzisiejszych niepewnych czasach sprawą, którą rozumie się samą przez się. Rysunek w ogóle to jest podpis obiema rękami z nazwiska i imienia! Akt - to jest pewien styl życia, ukochanie wolności ponad wszystko, to znaczy pewną religijność, spirit ducha wobec natury i tradycji światowej.

Za malowanie młodych dziewczyn Egon Schiele - wielki austriacki artysta - został wrzucony do lochów! To wtedy powstało Jego niezapomniane powiedzenie:"Artystę ograniczać, tłuc - jest przestępstwem, oznacza to bowiem kiełkujące życie mordować" (oryginalnie: "Den Kunstler hemmen ist ein Verbrechen, es heisst keimendes Leben morden!").

Dzisiaj w mediach aż huczy od "apostołów moralności" wszelkiej maści: kościelnej, różnych pseudo-religijności, tradycji, etc. O zabijaniu młodego życia w imię jakichś starych idei, samo-wymyślnych. Natomiast o rysunku aktu w mediach nie słyszy się prawie wcale.

Kulturhaus Eppendorf w Hamburgu, może poszczycić się wielką różnorodnością "grup zainteresowań" (zobacz na www.kulturhaus-eppendorf.de). Również nasza grupa rysowników aktu zmienia się wciąż, przeżywa wzloty, upadki i odnowy. Niniejsza wystawa jednak - do 14 października 2011 - zespołowa, świadczy niezbicie o żywotności zainteresowania rysunkiem aktu, przede wszystkim żeńskiego, pragnieniem studiów żywej natury, upodobaniem fantazji, oraz miłością do wszystkiego co jest piękne i naturalne!

Każdy z artystów wnosi swój indywidualny wkład do grupy; pomimo różnorodnego wykształcenia na polu estetycznym, pomimo różnicy wieku, płci, czy też przynależności religijnej. Należy sobie tylko życzyć, ażeby ta miłość do aktu kobiecego trwała jeszcze długie wieki! Czasy w których żyjemy, są wystarczająco burzliwe, wrogie naturze, a człowiek potrzebuje pewnej przystani, opoki do której może zawsze powrócić. I znaleźć w sobie samym - dzięki drugiemu człowiekowi, tu: modelce - spokój wewnętrzny ducha, i piękno estetyczne obrazu, z którym następnie już dzielić się może nawet z całym światem!

Wystawa:

poniedziałek/środa/piątek 12.30 - 15
czwartek 18.30 - 20Źródło
www.kulturhaus-eppendorf.de

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!