Publiczność świetnie się bawiła przy skocznej muzyce zespołu Enej Publiczność świetnie się bawiła przy skocznej muzyce zespołu Enej

Publiczność świetnie się bawiła przy skocznej muzyce zespołu Enej.

Tegoroczne święto gminy Libiąż upłynęło pod znakiem troski o środowisko naturalne, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znakomitej i co najważniejsze kulturalnej zabawy.

„Chroń Ziemię, nie bądź leniem”, „Okaż kulturę i chroń naturę”, „Góra śmieci Ziemię szpeci” – takie i inne podobne hasła przygotowali uczniowie szkół podstawowych gminy Libiąż na tegoroczną „Ekowiosnę”, która w tym roku miała formę happeningu ekologicznego pod hasłem „Recykling w trosce o nasze środowisko”. Impreza na Placu Słonecznym w dniu 11 maja zainaugurowała obchody tegorocznych Dni Libiąża. Spośród szkolnych haseł o treści ekologicznej, najlepiej zaprezentowali je uczniowie klas IV b z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z oddziałami Integracyjnymi oraz VI a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu. Wielkim show okazał się pokaz mody ekologicznej. W tej dziedzinie najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu, przed klasami V b i IV a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Eko-Kwiatek”, w którym najwyżej oceniono prace Bartosza Polaka, Bartosza Poznańskiego, Natalii Siudy, Wiktorii Paweli i Jakuba Księżarczyka (wszyscy ze szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu); Oliwii Białas, Julii i Justyny Jeżyk z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego z oddz. Integracyjnymi w Libiążu, a także Julii Wilk i Justyny Poznańskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu. Podczas imprezy zasłużone nagrody otrzymały również przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Straż pożarna widziana oczami przedszkolaka”, organizowanego przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Libiążu. Na konkurs wpłynęło 56 prac z pięciu Przedszkoli gminy Libiąż. Wyróżnione pracy wykonali Joanna Mańka, Amelia Wilczak, Marcin Bałys z Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Gromcu; Marek Kosowski, Anna Garlacz i Oliwia Likus z Zespołu Szkół w Żarkach; Emilia Haczyk, Maria Klepadło i Bożena Jaromin z Przedszkola Samorządowego nr 1; Anna Świstak, Zofia Baran i Eryk Niebrzydowski z Przedszkole Samorządowe nr 2; Justyna Kapa, Martyna Ślęczkowska oraz Nataniel Rus z Przedszkola Samorządowego nr 4.
Sobotnim obchodom dni miasta towarzyszył Piknik Motoryzacyjny na terenie przy marketach Brico i Intermarche. Można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy samochodem w warunkach poślizgu tylniej osi, pościgać się na torze gokartowym, wsiąść do symulatorów zderzeń i dachowania, czy pokonać tor przeszkód w założonych alkogoglach. Najmłodsi chętnie korzystali z możliwości otrzymania odblaskowych nagród umożliwiających bezpieczniejsze korzystanie z ruchu drogowego. Efektowny pokaz ratownictwa drogowego z cięciem i gaszeniem samochodu zademonstrowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie i OSP Chrzanów. Publiczność zainteresował też ogromny ryk silnika, pisk opon, efektowne drifty z hamowaniem i zawrotna prędkość, a także możliwość przejazdu z kierowcą rajdowym. Można było również przejechać się specjalnym autokarem z otwartym dachem. Stawką rywalizacji na torze gokartowym był puchar sponsora „Restauracji na rozdrożu”, tegorocznych zdobył go Oliwier Pilch.
Tradycyjnie obchodom towarzyszyły turnieje sportowe w tenisie ziemnym, piłce nożnej chłopców, piłce ręcznej i siatkówce plażowej.
Gwiazdą tegorocznych Dni Libiąża był znakomity zespół Enej. Jego koncert na Placu Słonecznym pomimo niesprzyjającej aury zgromadził niemal pięciotysięczną publiczność Wcześniej publiczność rozgrzały zespoły muzyczne „Fire Band”, Tajna Lista”, „Dejavu” oraz taneczne show w wykonaniu zespołów Studia Tańca „Flash” LCK, „Grawitacja” z Oświęcimia, „Szalone Małolaty” z Brzeszcz, „ Raz, dwa, trzy” z Chełma Śląskiego, Szkoły Tańca Marty Kremer, i Power Studio z Chrzanowa. Organizatorem Dni Libiąża było Libiąskie Centrum Kultury.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!