Nastrojowy koncert kolęd w wykonaniu libiąksich chórów wsparł kwartet smyczkowy z Krakowa Nastrojowy koncert kolęd w wykonaniu libiąksich chórów wsparł kwartet smyczkowy z Krakowa

Nastrojowy koncert kolęd w wykonaniu libiąksich chórów wsparł kwartet smyczkowy z Krakowa

Może nie tak efektownie jak barwne orszaki w innym miastach, ale także wspaniale świętowano Trzech Króli w Libiążu

Uroczysta Msza święta, koncert połączonych chórów Canticum Canticorum i Bell Canto przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego, żywa szopka, gorące potrawy wigilijne i pokaz sztucznych ogni. To wszystko czekało na mieszkańców gminy Libiąż z okazji Święta Trzech Króli. Tradycyjny koncert noworoczny chóru Canticum Canticorum był okazją do multimedialnej prezentacji bogatego dorobku zespołu, a także zachętą do wstąpienia w szeregi grupy pod batutą Piotra Ciuły. Podczas koncertu kościół odwiedzili także biblijni trzej królowie, w postacie których wcielili się parafialni maksistranci. Dalsza część świętowania przebiegała w blasku ogniska przy bożonarodzeniowej szopce w niedawno powstałej Kaplicy św. Barbary, obok której stanęła zagroda z kozami, barankiem, krówką, kucykiem, królikami, kogutem i kurami.
Dla uczestników obchodów czekał też poczęstunek w postaci potraw wigilijnych przygotowanych przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Moczydła. Świętowanie podsumował efektowny pokaz sztucznych ogni. Uroczystość, na której nie zabrakło władz gminy Libiąż na czele z Burmistrzem Jackiem Latko oraz Posła na Sejm RP Tadeusza Arkita, zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury i chór Cancticum Canticorum.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!