Okres ferii zimowych w gminie Libiąż upłynął pod znakiem codziennych atrakcji organizowanych przez Libiąskie Centrum Kultury.

Wypoczynek od zajęć szkolnych zainaugurował kulig w pięknej leśnej scenerii na pograniczu Libiąża i Chrzanowa. Z racji braku śniegu, w wozie ciągniętym przez konie, płozy musiały zastąpić koła, ale i tak nie przeszkodziło to uczestnikom w świetnej zabawie zwieńczonej ogniskiem z kiełbaskami. Typowo zimowym akcentem ferii z LCK był wyjazd na lodowisko do Chrzanowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe seanse filmowe w Libiążu, Żarkach i Gromcu. Nie zabrakło turniejów sportowych, gier stolikowych i ciekawych zajęć plastycznych, na których dzieci wykonały maski, ozdoby, dekoracje karnawałowe i walentynkowe. Prawdziwą podróżą w czasie były warsztaty drukarskie, podczas których uczestnicy dokładnie poznali niestosowane już praktyki zecerskie i samodzielnie wykonali certyfikaty młodego czeladnika. Pozostały czas wypełniły atrakcyjne wycieczki. Podczas nich najmłodsi obejrzeli dwa znakomite spektakle teatralne: „Królewna Śnieżka” w Tetrze Zagłębia w Sosnowcu oraz „Mały książę” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W Gliwicach, dzięki wizycie w tamtejszej Palmiarni Miejskiej, mogli poznać tropikalne gatunki roślin i zwierząt. W Krakowie, po spacerze Traktem Królewskim, zwiedzili Maufakturę Czekolady oraz Muzeum w podziemiach rynku. Wizyta w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie pozwoliła poznać sprzęt i charakter pracy strażaków. W Chrzanowie uczestnicy ferii z LCK mieli możliwość oddania się wodnym szaleństwom na krytej pływalni, a także obejrzeć seanse kinowe „Rysiek Lwie Serce” i „Robaczki z Zaginionej Doliny”. W Gromcu okres ferii upłynął przy zabawach przy muzyce, zajęciach plastycznych w tematyce karnawałowej, turniejach piłkarzyków i rzutek, a także plenerowym wesołym podwórku z zabawami i konkursami z nagrodami. W Żarkach w tamtejszym Domu Kultury czas upłynął zarówno przyjemnie jak i pożytecznie. W ramach zajęć majsterkowania wykonano karmiki dla ptaków. Miłośnicy śpiewania mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie karaoke. Odbył się także zajęcia fotograficzne, których tematem była miejscowość Żarki. Tradycyjnie nie zabrakło turniejów sportowych na czele z tenisem stołowym i piłkarzykami, zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, gier stolikowych, kalamburów i łamigłówek. Zabaw tanecznych i integracyjnego ogniska z kiełbaskami.
Podsumowaniem ferii z Libiąskim Centrum Kultury był niezwykły bal karnawałowy, na który przybyli rycerze, księżniczki, zwierzaki, postacie z bajek i komiksów. Szaleństwa na piracką nutę dostarczyły najmłodszym wiele niezapomnianych wrażeń. Ogółem w wydarzeniach organizowanych przez LCK w okresie zimowego wypoczynku od zajęć szkolnych wzięło udział około 900 osób.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!