Najlepsi w lipcowych zawodach pływackich Najlepsi w lipcowych zawodach pływackich

Najlepsi w lipcowych zawodach pływackich (© Paweł Salawa)

W okresie letniego wypoczynku Libiąskie Centrum Kultury przygotowało blok ciekawych wydarzeń na wakacyjną nudę

Urozmaicenie wolnego czasu mieszkańcom gminy poprzez zabawy, konkursy, wycieczki, turnieje sportowe, z mnóstwem wrażeń przypieczętowanych dobrą zabawą. Taki cel przyświecał „Akcji Lato 2013” organizowanej przez Libiąskie Centrum Kultury w okresie letniego wypoczynku na terenie Libiąża, Gromca, Żarek i Kosówek.
Ciekawie zorganizowany czas upłynął na wyjazdowych wycieczkach. Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy gminy odwiedzili Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie, poznali klimat amerykańskiego dzikiego zachodu w Westernowym Parku Rozrywki „Tweenpigs” w Żorach, zobaczyli etapy powstawania pieczywa w Muzeum Chleba w Radzionkowie, odwiedzili Górnośląskie Muzeum Etnograficzne w Chorzowie i podziwiali mieszkańców tamtejszego ogrodu zoologicznego.
W okresie upałów pękał w szwach basen i brodzik Miejskiego Ośrodka Rekreacyjnego i Sportu. Tam instruktorzy LCK przygotowali gry, zabawy i konkursy oraz zawody pływackie. Na boiskach piaszczystych MORS odbyły się rozgrywki Letniej Ligi Siatkówki, a także turniej mini piłki nożnej na piasku.
Piękna pogoda była także okazją do wycieczek rowerowych. Ten ekologiczny środek transportu posłużył do odwiedzenia m.in. Muzeum Pamięci Baty w Chełmku, Stadniny Koni w Gromcu i Skansenu w Wygiełzowie.
Nie zabrakło też ciekawych zajęć plastycznych, podczas których wykonano m.in. kolorowe lampiony, kartonowe domki, czy ramki na wakacyjne zdjęcia.
Rywalizacja sportowa toczyła się w ramach turniejów piłki nożnej na nowoczesnych boiskach przy szkołach w Gromcu i Żarkach. W Kosówkach zorganizowano turniej siatkówki, w Żarkach turniej koszykówki, a na kortach tenisowych MORS dobyły się 2 turnieje tenisa ziemnego. Rekreacyjnie można było wziąć udział w pikniku biegowym i rodzinnym marszu nordic walking.
Instruktorzy LCK odwiedzili także większość placów zabaw na terenie gminy, gdzie zorganizowali popularne „wesołe podwórka”, czyli plenerowe konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci równie wesoło bawiły się przy muzyce podczas imprezy „Junior Party” w świetlicy w Kosówkach.
Cykl wakacyjnych imprez z LCK podsumowało „Kino pod gwiazdami” na Placu Słonecznym w Libiążu, podczas którego mieszkańcy gminy obejrzeli na świeżym powietrzu dwa filmy familijne.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!