Autorka podczas podpisywania ksiązek Autorka podczas podpisywania ksiązek

Autorka podczas podpisywania ksiązek (© Paweł Salawa)

Od wizyty w rodzinnym Libiążu rozpoczęła promocję swojej debiutanckiej książki Maria Kubica. Sentymentalne spotkanie z autorką zorganizowały 16 października Libiąskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

Pani Maria urodziła się w 1947 r. w Libiążu, gdzie spędziła swoją młodość. Od 1997 r. roku mieszka na stałe w Nowej Zelandii. Autorka tworzy pod pseudonimem Maria Stach. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych i podyplomowego Studium z zakresu Socjologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Powieść "Szlak na wyspę szczęśliwości" traktuje m.in. o relacjach rodzinnych, emigracji, przyjaźni i zawiera wiele osobistych wątków dotyczących autorki - zarówno z okresu jej młodości spędzonej w Libiążu jak i emigracji w Nowej Zelandii. To właśnie druga ojczyzna Pani Marii jest tytułową "Wyspą szczęśliwości" jej debiutanckiej powieści.

Podczas spotkania, z epickimi fragmentami książki zapoznała przybyłych Renata Sroczyńska - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu, natomiast uczennice libiąskiego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Kinga Sraga i Weronika Bebak zacytowały zawarte w książce wiersze. Imprezie towarzyszyła również multimedialna prezentacja zdjęć Pani Marii z jej pobytu w drugiej ojczyźnie, a także wystawa fotografii wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, prezentująca uroki Nowej Zelandii.

Nastrojowy wieczór w Libiąskim Centrum Kultury był też okazją do wielu spotkań po latach, wspomnień i nabycia powieści Marii Kubicy z wpisem autorki.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!