XII Wojewódzki Przegląd Przedstawień Ekologicznych „Eko – Wiosna” odbył się 17 maja 2012 r. w Libiąskim Centrum Kultury.

Ta cykliczna impreza niezmiennie ma za zadanie propagowanie wśród dzieci i młodzieży wartości ekologicznych, rozwijanie wyobraźni twórczej w kierunku poszukiwań różnorodnych rozwiązań artystycznych, jako jednej z możliwości rozwoju świadomości ochrony środowiska, rozwijanie wrażliwości estetycznej, inspirowanej wartościami związanymi z ochroną naturalnych dóbr przyrody.

Prezentowane spektakle były adaptacją powszechnie znanych utworów literackich bądź oryginalnym dziełem przygotowanym na konkurs. Konkursowe przedstawienia oceniało jury w składzie: przewodnicząca Aneta Gwóźdź – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu, Agata Jurczak – teatrolog z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach, Bożena Kikla – Kierownik Działu Merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury.

W kategorii dzieci przedszkolnych pierwsze miejsce przyznano grupie „Wesołe Biedronki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami Integracyjnymi w Libiążu za przedstawienie pt. „Eko-Kapturek. Grupa została przygotowana przez Katarzynę Bolek-Gręźlikowską i Małgorzatę Jagodę. Z tego też przedszkola dwie osoby otrzymały nagrody indywidualne: Martyna Chojnacka za rolę Eko-Kapturka oraz Mateusz Kosowski za rolę Wilka. Drugą nagrodę wśród przedszkolaków otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu za „Zebranie na Leśnej Polanie”. Trzecie miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęcimiu „Przygoda niegrzecznej żabki”. Wyróżnienia zdobyły Przedszkole Samorządowe nr 4 w Libiążu za spektakl pt. „Zanieczyszczony las” oraz przedstawienie „Dbajmy o naturę” w wykonaniu Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu.

W drugiej kategorii wiekowej uczniów szkół podstawowych tryumfowała grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu pod kierunkiem Iwony Rogalskiej. Nagrodę indywidualną otrzymała Amanda Okoń z tej szkoły za rolę „Dobrej Czarownicy”. Drugie wyróżnienie aktorskie otrzymał Gabriel Klimek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu za rolę „Człowieka Pierwotnego”. Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej jury przyznało Szkole Podstawowej w Racławicach za przedstawienie „Ratujmy Ziemię”, trzecie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu za „Eko-Idyllandię”, a wyróżnienie zdobyła Publiczna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Świetlica „Plus” w Trzebini za przedstawienie „Czerwony Eko-Kapturek”.

Wszystkie biorące udział w przeglądzie grupy teatralne otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, którymi byli: Urząd Miejski w Libiążu – Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Firma „Juko” z Libiąża, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa, PGLLP Nadleśnictwo Chrzanów, „Veolia” - Usługi dla Środowiska S.A. z Jaworzna, Firma „Felix” – Hurtownia Zabawek z Oświęcimia oraz Klub „Gaja” z Bielska Białej.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: