Zdobytą wiedzę uczniowie mogli utrwalić w dyskusjach przy herbacie Zdobytą wiedzę uczniowie mogli utrwalić w dyskusjach przy herbacie

Zdobytą wiedzę uczniowie mogli utrwalić w dyskusjach przy herbacie (© Paweł Salawa)

Jak przyjemnie spędzić czas, ucząc się przy okazji? Odpowiedź na to pytanie dają naukowe spotkania organizowane przez libiąską szkołę KSW.

Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu oraz Libiąskie Centrum Kultury zorganizowały 21 marca 2013 r. „Herbatę na Wynos” — wydarzenie w ramach projektu „Herbaciarnia Naukowa. Aromaty Wiedzy”, organizowanego przez Fundację Panteon Narodowy w Krakowie. Było to spotkanie edukacyjne z cyklu wykładów prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli polskiej kultury i nauki.

Pierwszym akcentem imprezy było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XII Powiatowego Konkursu Literackiego o „Tęczowe Pióro” zorganizowanego przez LO KSW oraz LCK. Prace uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Barbara Kirker – emerytowany nauczyciel języka polskiego, Antoni Buchała – polonista w szkole KSW w Libiążu oraz Bożena Kikla – kierownik Działu Merytorycznego LCK. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria gimnazjum:

I Nagroda – Kinga Sraga, Gimnazjum nr 2 w Libiążu, op. P. Małgorzata Kołodziej
II Nagroda – Wiktoria Tatar, Gimnazjum w Mętkowie, op. P. Agnieszka Kopacz
III Nagroda – Anna Bigaj i Michalina Mróz Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie, op. P. Justyna Tatar
Nagroda Specjalna – Weronika Tupaj, Gimnazjum nr 3 w Trzebini, op. P. Piotr Siejka

Wyróżnienia:

Karolina Moskwa, Gimnazjum Fundacji Viribus Unitis w Pogorzycach, op. P. Agnieszka Kulig; Kinga Drożdż i Maria Sikora Gimnazjum nr 1 w Libiążu, op. P. Katarzyna Mordko; Aleksandra Panek, Marzena Obora i Aleksandra Fijołek Gimnazjum nr 4 w Chrzanowie, op. P. Halina Jaracz; Agnieszka Boryczko, Gimnazjum nr 2 w Trzebini, op. P. Urszula Śliwa-Gawłowska; Magdalena Gwóźdź, Gimnazjum w Jankowicach, op. P. Marta Lelito oraz Diana Kociołek, Gimnazjum nr 2 w Chrzanowie, op. P. Mirosława Iwaszkiewicz

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I Nagroda – Katarzyna Kaczara, Zespół Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini, op. P. Bożena Bieda
II Nagroda – Olga Pakuła, II LO w Chrzanowie, op. P. Lilianna Zaręba
III Nagroda – Konrad Bradecki, LO KSW w Libiążu, op. P. Irena Nowak
Wyróżnienie: Gabriela Kałuża, II LO w Chrzanowie, op. P. Marta Oczkowska
W dalszej części imprezy uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu zatytułowanego „Kobiety w islamie” prof. Anny Lutosławskiej-Jaworskiej, która wiele lat swojego życia spędziła w Algierii. Prezes Fundacji Panteon Narodowy Marek Wasiak przedstawił główne aspekty powstania, działalności oraz zasadniczych dążeń fundacji. Spotkanie podsumowała miła pogawędka przy herbacie w galerii LCK.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: