Marcin Korcz z taneczną partnerką Marcin Korcz z taneczną partnerką

Marcin Korcz z taneczną partnerką

Utalentowany aktor od marca ujawnia swój kolejny wielki talent w telewizyjnym show Polsatu.

Pomimo młodego wieku na jego koncie znajduje się już wiele ról teatralnych, serialowych i filmowych. Znamy go między innymi z telewizyjnych seriali "Rodzina zastępcza", "Przyjaciółki", "Pierwsza miłość", a także filmów "Być jak Kazimierz Dejna", "Kochanie chyba Cię zabiłem", czy "Słaba Płeć". Pochodzący z Libiąża Marcin Korcz dzięki wytrwałości i talentowi z dnia na dzień staje się coraz bardziej rozpoznawalną twarzą rodzimego showbiznesu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a na co dzień aktor łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, w listopadzie 2016 roku uzyskał nominację do plebiscytu "Telekamery 2017" w kategorii "Nadzieja telewizji". Od marca 2017 roku możemy go oglądać telewizji Polsat w siódmej edycji programu "Dancing with the stars – Taniec z Gwiazdami", a jego partnerką jest Wiktoria Omyła. Taneczne popisy libiążanina można śledzić w piątkowe wieczory od godz. 20:05. Głosować za jego jak najdłuższym pobytem w show można wysyłając sms o treści 10 pod nr 7370 w trakcie trwania kolejnych odcinków programu.
Mimo natłoku obowiązków Marcin Korcz znalazł czas by podzielić się nowymi wrażeniami.
Jak zareagowałeś na propozycję wystąpienia w programie?
- Miałem najlepszy zjazd slalomem. W momencie kiedy otrzymałem telefon z propozycją byłem akurat na nartach, nie wiem czy przeważyło zaskoczenie, zadowolenie czy niepewność co do podjęcia decyzji, ale wynik był zadowalający- mój najlepszy przejazd.
Jak w środowisku polskiego show biznesu traktowana jest taka propozycja, czy oznacza ona już potwierdzenie statusu gwiazdy?
- Nie wiem, nie sądzę, żeby gdzieś znajdowały się kryteria, które pozwalałyby dokonać takiej klasyfikacji. I podejrzewam, że nikt tak też nie odbiera tej propozycji, ani się nad tym nie zastanawia. Jedyne nad czym ja się zastanawiałem to fakt czy uda mi się pogodzić wszystkie moje obowiązki.
Skąd wzięła się taka znakomita forma taneczna?
- Dobre geny! Zawsze byłem aktywny sportowo, z resztą w każdej wolnej chwili staram się realizować swoje zainteresowania związane ze sportem. Być może ma to też jakiś pozytywny wpływ na koordynację ruchów.
Czy miałeś w dzieciństwie jakieś doświadczenia taneczne i jak je wspominasz?
- Jak byłem mały chodziłem na zajęcia taneczne do Domu Kultury w Żarkach, które prowadzone były przez Panią Anię Kremer. Mieliśmy nawet nazwę zespołu i o ile dobrze pamiętam brzmiała ona „Botafogo”. Niestety ta przygoda z tańcem nie trwała zbyt długo, w pewnym momencie zostałem praktycznie jako jedyny z chłopców, więc i ja postanowiłem zrezygnować. Najpewniej było nam bliżej do trenowania piłki nożnej lub siatkowej niż tańca ;)
Jak wyglądają przygotowania do kolejnych odcinków tego show, co jest narzucane ze strony producenta, a co Ty dokładasz od siebie? W jakich tańcach czujesz się najlepiej?
- Co tydzień muszę zmierzyć się z innym stylem tanecznym. Decyzję o tym co zatańczymy oraz do jakiej muzyki podejmuje produkcja. Natomiast cała reszta zależy ode mnie i od mojej tanecznej partnerki- Wiktorii Omyły. Czas na przygotowanie się do kolejnego odcinka wynosi tydzień, Wiktoria stara się wpoić mi zasady konkretnego stylu i nauczyć mnie przygotowanej choreografii, a ja to wszystko próbuje opanować. Jeśli chodzi o moje preferencje, w których tańcach czuję się lepiej, to najłatwiej będzie mi się określić, jeśli zapoznam się z większą ilością stylów.
Jak traktujesz możliwość udziału w tym programie- czy jako kolejną zawodową szansę wzrostu popularności czy jako dobrą zabawę?
- Zdecydowanie bardziej to drugie. Chociaż tak naprawdę do podjęcia decyzji o udziału w programie popchnęła mnie myśl o rozwoju własnych umiejętności. Zdobyte umiejętności taneczne będę mógł zawsze wykorzystać w teatrze czy też na planie filmowym bądź serialowym, jest więc to inwestycja w samego siebie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!