Prof Prof

Prof. Leszek Balcerowicz (© Lestat, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Leszek_Balcerowicz.JPG)

Licznik znajdujący się przy rondzie Dmowskiego wystartuje we wtorek od godz. 13.30. Będzie bezlitośnie wskazywał zadłużenie naszego kraju - to autorski pomysł Leszka Balcerowicza.

Akcję zorganizowała Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju. Twierdzi ona, że najważniejszym celem tej inicjatywy jest wskazanie Polakom niebezpieczeństwa związanego z rosnącym długiem publicznym, który tylko w 2011 roku pochłonie 38 miliardów złotych z budżetu.

Tyle samo wynosi "zarobek" państwa na podatku od osób fizycznych. Fundacja FOR informuje również, że taka sytuacja może doprowadzić do obniżenia wzrostu gospodarczego, zmniejszenia wiarygodności państwa dla przedsiębiorców zagranicznych oraz co najniebezpieczniejsze - spowodować bankructwo kraju. Podobna sytuacja miała miejsce w Grecji w tym roku.

Fundacja FOR zawiązała "Koalicję na rzecz zmniejszenia długu publicznego w Polsce" z Polską Przedsiębiorczą, Stowarzyszeniem Polska Młodych, Forum Młodych Lewiatan, Studenckim Forum Business Center Club i Samorządem Studentów SGH.

Licznik osobiście włączy prof. Balcerowicz. O 13.30, we wtorek, 28 września, ruszy również strona internetowa projektu: dlugpubliczny.org.pl

Źródło: TVN WARSZAWA

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!