Poznaliśmy polskiego reprezentanta na 54. Konkurs Piosenki Eurowizji w Moskwie. Jest nim Lidia Kopania.

Finał preselekcji za nami! W koncercie "Piosenka dla Europy" w Warszawie wystąpiło w ramach konkursu 10 artystów. Byli to: Stachursky, Det Betales, Man Meadow, Dali, Ira, M. Boccino & O. Szwed, Tigrita Project, Renton, Lidia Kopania.

Jak mówi przysłowie: ostatni będą pierwszymi. W koncercie "Piosenka dla Europy", czyli w naszych krajowych eliminacjach do konkursu, zwyciężyła Lidia Kopania, która piosenką pt. "I Don't Wanna Leave" zamknęła część konkursową koncertu.

Zdobyła 2. miejsce w głosowaniu jury (czteroosobowe jury najwięcej głosów oddało na zespół Renton) i 1. miejsce w głosowaniu telewidzów, co w sumie dało jej pierwszą pozycję w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizja 2009.

Lidia Kopania weźmie udział w półfinale 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Moskwie.
Pierwszy półfinał zaplanowano na 12 maja, drugi na 14 maja. 30 stycznia 2009 roku odbyło się losowanie półfinałów. Polska trafiła do drugiego półfinału i zaprezentuje się 14 maja.

Oto teledysk do zwycięskiego utworu: YouTube

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!