(© Ewa Krzysiak)

Kontrola Rzecznika Praw Dziecka, przeprowadzona w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Mario" w Lidzbarku Welskim potwierdziła, że mogło tam dochodzić do znęcania się nad dziećmi. Dyrektorka i jej z-ca zostali zawieszeni w obowiązkach.

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez pracowników biura Rzecznika Praw Dziecka ustalono, że w domu dziecka w Lidzbarku Welskim dochodziło do nieprawidłowości, a zachowanie dyrekcji i wychowawców nie zawsze było odpowiednie.

Czytaj także: W domu dziecka znęcają się nad wychowankami?

Nie ma zgody na jakiekolwiek upokarzanie dzieci. To naruszanie podstawowych praw człowieka, a dziecko to człowiek. Warto to sobie przypominać, szczególnie jeśli jest się wychowawcą, któremu powierzono dziecko - powiedział Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Jak podaje RMF dyrekcja i opiekunowie placówki nie mają sobie nic do zarzucenia. Według pani dyrektor polewanie pomyjami (uwidocznione na zdjęciach) było formą zabawy, na którą dzieci wyraziły zgodę. A pozostałe zarzuty to pomówienia.Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!