Liga angielska: Chelsea wygrała z Manchesterem City!

W szlagierowym meczu 15. kolejki Premier League na Stamford Bridge w Londynie, The Blues po wspaniałym meczu pokonali lidera Manchester City 2:1. Dla podopiecznych Roberta Manciniego to pierwsza porażka w lidze w tym sezonie.

Lepsze otwarcie meczu mieli piłkarze z Manchesteru, którzy już w drugiej minucie spotkania, po fantastycznej akcji Sergio Aguero z Mario Balotellim, objęli prowadzenie. W kolejnych minutach, lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy rozgrywali cały czas piłkę na połowie The Blues. Szansę na drugiego gola dla lidera Premier League, zaprzepaścił Aguero, który po ładnej indywidualnej akcji w polu karnym, nie trafił w bramkę. Kiedy piłkarze City mieli sporą przewagę i kolejny gol dla nich wydawał się kwestią czasu, nieoczekiwanie to Chelsea doprowadziła do remisu. W 34. minucie, gola zdobył Raul Meireles po idealnym podaniu od Daniela Sturridge'a.

Jak się później okazało, dla podopiecznych Andre Villasa-Boasa był to punkt zwrotny tego meczu. O tego momentu, gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej, a w drugiej połowie, zaczęli dominować na boisku. Na dodatek czerwona kartka, którą otrzymał Gael Clichy w 58. minucie, spowodowała, że The Blues zawalczyli o wygraną. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 82. minucie z rzutu karnego Frank Lampard, po ręce w polu karnym Joleona Lescotta. Końcówka meczu, to uważna i ostrożna gra gospodarzy w obronie, po której to zespół Andre Villasa-Boasa mógł fetować wygraną. Chelsea, jako pierwszy zespół w sezonie, pokonała Manchester City i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma teraz siedem punktów mniej od The Citizens i pięć od Manchesteru United.

Chelsea Londyn - Manchester City 2:1 (0:1)
Bramki: Meireles 34', 82' Lampard (karny) - 2' Balotelli

Chelsea: Cech - Bosingwa, Terry, Ivanovic, Cole, Romeu, Ramires (84' Malouda), Meireles (73' Lampard), Mata, Sturridge (88' Mikel), Drogba.

Man City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott (85' Dzeko), Clichy, Yaya Toure, Barry, Milner, Silva (75' de Jong), Balotelli, Aguero (64' Kolo Toure).

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.