Hiszpańska Primera Division została uznana za najlepszą ligę piłkarską na świecie w rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). Polska ekstraklasa została sklasyfikowana na 67. miejscu. Za Syrią, Wietnamem, Cyprem, Gruzją i Libią.

W rankingu IFFHS rozgrywki w Hiszpanii, o zaledwie trzy punkty wyprzedziły ligę brazylijską. Na trzeciej pozycji uplasowała się Argentyna. Dotychczasowy lider - angielska Premier League - spadł aż na piątą lokatę. W czołowej dziesiątce jest aż pięć lig południowoamerykańskich.

"Nasza metodologia nie zmieniła się od 1991 roku" - pisze IFFHS na swojej stronie internetowej. Pod uwagę statystycy wzięli wyniki drużyn na arenie międzynarodowej (maksymalnie pięciu), poprzednie rankingi oraz występy kadr narodowych, w których minimum połowę stanowią piłkarze z rodzimych lig.

Wyżej od polskiej ligi oceniono rozgrywki w takich krajach jak Syria, Wietnam, Cypr, Gruzja, Libia czy egzotyczna Botswana. Jednym słowem: kompromitacja.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu została założona 27 marca 1984 w niemieckim Lipsku. Jej obecna siedziba mieści się w Bonn.

Organizacja prowadzi m.in. comiesięczny i coroczny ranking klubów piłkarskich na świecie oraz coroczny ranking sędziów. IFFHS jest głównym konkurentem FIFA w gromadzeniu statystyk piłkarskich. Część mediów i agencji prasowych, jak np. niemiecka dpa, bojkotuje organizację.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PEŁNY RANKING

Ranking ITTF - ligi światowe:

1. Hiszpania 580 pkt
2.Brazylia 577
3.Argentyna 536
4.Włochy 508
5.Anglia 486
6.Niemcy 457
7.Francja 413
8.Peru 407
9.Chile 362,5
10.Paragwaj 357,5
...
67.Polska 159, Litwa 159

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: