(© materiały prasowe)

Bogusław Linda wystąpi w najnowszym filmie Andrzeja Wajdy. Aktor zagra malarza, Władysława Strzemińskiego. Zdjęcia do filmu ruszą we wrześniu.

"Będę miał zaszczyt zagrać w najnowszym filmie Andrzeja Wajdy o Władysławie Strzemińskim. Początek zdjęć we wrześniu" - poinformował na Facebooku Bogusław Linda.


Władysław Strzemiński był malarzem, teoretykiem sztuki i pedagogiem. Zasłynął jako twórca teorii unizmu Sprzeciwiał się systemowi socjalistycznemu, przez co nie mógł znaleźć pracy. Jego żoną była awangardowa rzeźbiarka Katarzyna Kobro. Od 1931 roku, aż do śmierci artysty w 1952 roku oboje mieszkali w Łodzi. Od 1987 roku imię Strzemińskiego nosi łódzka Akademia Sztuk Pięknych.

Czytaj także: Europejska Noc Muzeów 2015, czyli nie śpij, zwiedzaj. Sprawdź program wydarzeń


To nie będzie pierwsza współpraca Lindy z Andrzejem Wajdą. Wcześniej słynny aktor zagrał u niego m.in. w "Człowieku z żelaza" i "Panu Tadeuszu". Po raz ostatni Bogusława Lindę mogliśmy oglądać w kręconym częściowo w Łodzi serialu kryminalnym "Paradoks".

(aip, wł)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!