Zrozpaczona czytelniczka W24 napisała do mnie. Jest przerażona znieczulicą panującą w blokowiskach.

Moja 10-letnia córka uczęszcza do szkoły muzycznej. Codziennie w domu ćwiczy grę na pianinie. Nikomu, oprócz jednego sąsiada to nie przeszkadza. Podczas gry zaczyna się cały galimatias.

Sąsiad, który mieszka obok zaczyna uderzać jakimś ciężkim przedmiotem w ścianę nośną. Huk roznosi sie po całym budynku. Przy tym padają wulgarne słowa i wyzwiska pod adresem moim i mojej rodziny. Często zdarza się, że sąsiad grozi nam pobiciem. Bardzo często wychodzi na klatkę schodową i wyzywa wszystkich od różnych. Awanturuje się ze swoją współlokatorką/konkubiną po godzinie 22. Wzywana jest policja, jednak on nie wpuszcza. Twierdzi,że po godzinie 22 nie ma obowiązku nikogo wpuszczać do domu. Jeden sąsiad usłyszał i wezwał policję. Reszta sąsiadów nie reaguje. Niektórzy się boją, a inni udają że nie słyszą.

Panuje straszna znieczulica. Gdyby mnie zaatakował i pobił, to i tak by się nikt nie zainteresował. Moja córka często zostaje sama w domu i boję się o jej bezpieczeństwo. Już od piątej rano,sąsiad potrafi otworzyć okno i wyzywać przechodni od różnych, między innymi i mnie. Kolejna interwencja policji nie przynosi żadnych rezultatów. Sąsiad twierdzi, że od 5 rano nie ma już ciszy nocnej, bo ludzie idą do pracy. Czy jak nie ma ciszy nocnej, to można się aż tak skandalicznie zachowywać? Nie możemy czuć się bezpiecznie we własnum mieszkaniu. Jesteśmy narażeni na znęcanie psyciczne przez sąsiada alkoholika. Policjanci,którzy przyjechali na interwencje twierdzą, że tylko jedność i współpraca wszystkich sąsiadów, może doprowadzić do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji.

Jest XXI wiek, a alkoholik ma większe prawa niż każdy inny człowiek. Taki człowiek czuje sie bezkarny i może robić równiez większe szkody. Policja poza upomnieniem nie robi nic. Boję się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!