(© Noir sur Blanc)

"Listonosz" Charlesa Bukowskiego to pierwsza z pięciu powieści rejestrująca życie Henry'ego Chinaskiego i czasy, w których żył, w nowatorskim lecz przystępnym stylu, który w swej prostocie jest nadzwyczaj podobny do Poezji Bukowskiego.

Charles Bukowski to amerykański poeta znany w swych utworach z prostego, bezpośredniego, a zarazem wulgarnego języka. Outsider i alkoholik, który żył według własnego kodeksu etyczno-moralnego.

Była to pierwsza przeczytana, czy raczej połknięta przeze mnie książka Bukowskiego. Z Zapartym tchem przerzucałem kolejne kartki tej powieści. A na końcu podziękowałem Bogu, że istnieją tacy pisarze.

Książka o mocno zaostrzonym wątku autobiograficznym opowiada o życiu zwykłego pracownika poczty, który wręcz nienawidził swojej pracy. Podkreślił to już w pierwszym zdaniu - "Od początku było to pomyłką"

Bukowski zdołał sprawić, że mordęga roznoszenia i sortowania poczty staje się rzeczywista i istotna dla każdego czytelnika, który nie lubi swojej pracy. Sortowanie listów to mało atrakcyjny temat dla literatury lecz dzięki Bukowskiemu staje się żywy i interesujący.

"Listonosz" jest bardzo zabawną powieścią, gdzie humor ożywia wszystkie pozostałe jej aspekty. Zadbał o to aby niepowodzenia Henry'ego Chinaskiego jako kochanka, pracownika poczty i hazardzisty, który lubił przepuszczać pieniądze na wyścigach konnych oddać z sardonicznym humorem, dzięki któremu powieść nie jest pretensjonalna.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!