LM siatkarzy - Skra Bełchatów wygrała ostatni mecz grupowy!

W rozegranym we wczorajsze popołudnie ostatnim meczu grupowym siatkarskiej Ligi Mistrzów mistrzowie Polski pokonali hiszpański CAI Voleibol Teruel 3:0. Dzięki tej wygranej Skra zakończyła fazę grupową tylko z jedną porażką.

W inauguracyjnym meczu bieżącej edycji Ligi Mistrzów siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali na wyjeździe 2:3 z hiszpańskim CAI Voleibol Teruel. Była to jedyna porażka jaką ponieśli bełchatowianie w meczach grupowych.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Mimo że bełchatowianie mieli już zapewniony awans do kolejnej rundy, bardzo chcieli zakończyć zmagania w grupie zwycięstwem przed własną publicznością.

Pierwszy set środowego spotkania rozpoczął się od kilku punktowego prowadzenia Skry. Jednak z biegiem czasu bełchatowianie zaczęli popełniać masę błędów, co wykorzystali siatkarze z Hiszpanii wychodząc na pięciopunktowe prowadzanie. Skra uporządkowała swoją grę, co od razu przyniosło efekty w postaci punktowej. Zdobywając kolejnych sześć punktów z rzędu objęła prowadzenie.

Kolejne minuty upłynęły na wyrównanej walce, w której małą przewagę mieli siatkarze z Teruel. W końcówce seta Hiszpanie wyszli na dwupunktowe prowadzanie 24:22. I mając piłkę setową, nie skończyli seta. Wykorzystali to gracze Skry, w szczególności Michał Winiarski i Daniel Pliński, zdobywając blokiem trzy punkty z rzędu doprowadzili do zwycięstwa pierwszym secie.

Drugi set nie był tak emocjonujący. Bełchatowianie uporządkowali swoją grę we wszystkich formacjach. W pełni kontrolowali seta, wygrywając ostatecznie pięcioma punktami.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Żadnej z drużyn nie udało się wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 13:13 goście przejęli inicjatywę, w wyniku czego wyszli na pięciopunktowe prowadzanie. Po raz kolejny mistrzowie Polski zmobilizowali swoje szeregi doprowadzając do remisu 24:24. W końcówce seta, kiedy gra toczyła się na przewagi, Michał Winiarski zdobył dwa punkty przechylając szalę zwycięstwa na stronę Bełchatowskiej Skry.