Najwidoczniej władze Pabianic i Ksawerowa dostrzegły komunikacyjne problemy mieszkańców z wieczornymi powrotami z Łodzi. Jednak od 1 października na linii 41 nastąpi tylko korekta rozkładu a nie zwiększenie ilości kursów.

W sierpniu tego roku, w wagonie linii 41 wójt Ksawerowa Maria Kopczewska, prezydent Pabianic Zbigniew Dychto oraz wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin, podpisali porozumienie dotyczące jednolitej taryfy za przejazd tramwajem na trasie Pabianice - Łódź. Tym samym zakończył wielomiesięczny spór. Spór dotyczący przyszłości połączenia tramwajowego, które istnieje od 109 lat.

Według rozkładu ustalonego w wakacje, pierwsze wagony z Pabianic odjeżdżały o 4.54, by do Łodzi dotrzeć 30 minut później - na 5.24. Natomiast ostatni tramwaj z Łodzi odjeżdżał już o 21.51. Po tym czasie poza taksówkami, nie było możliwości wieczornego powrotu na przykład z pracy. Zanim "jedenastka" docierała pod Port Łódź "czterdzieści jeden" już nie kursowało.

Teraz mieszkańcy dwóch - wcześniej wspomnianych - miejscowości aglomeracji łódzkiej, będą mogli rano dojechać do pracy, a wieczorem z niej spokojnie wrócić. Pierwszy tramwaj do Łodzi wyjedzie nie o 4.52 a już o 4.30. Natomiast ostatni odjedzie o 23.02, a nie tak jak wcześniej o 22.35. Podobnie będzie z drogą powrotną, ponieważ spod sklepu IKEA odjedziemy pierwszym kursem dwadzieścia cztery minuty wcześniej, czyli już o 4. Ostatni kurs odjedzie o czterdzieści minut później niż teraz czyli o 22.31.

Jednak zmiany w porannych i wieczornych kursach spowodowały przesunięcia w całym rozkładzie. W kierunku Pabianic po jednym kursie zabrano o godzinie 10, 12 (były dwa kursy w godzinie) i 15 (były trzy w godzinie). Podobnie w przeciwnym kierunku, po jednym kursie zabrano o godzinie 11, 12 (były dwa kursy w godzinie) i 14 (były trzy w godzinie). Niestety oznacza to dla pasażerów - szczególnie Pabianic - pewnie niedogodności, ponieważ mogą czekać na tramwaj nawet godzinę. Liczba kursów, która wynosiła 39 na dzień przed 1 października, pozostała bez zmian. Oznacza to, że nastąpiła tylko wspomniana korekta rozkładów a nie dołożenie kolejnej "solówki".

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!