W nocy z piątku na sobotę wystartował pierwszy etap rocznej przebudowy Limanowskiego. Wyremontowaną ulicą pojedziemy w listopadzie przyszłego roku.

W nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9 października - przyp. autora) wystartował pierwszy etap rocznej przebudowy Limanowskiego. Wyremontowaną ulicą pojedziemy w listopadzie przyszłego roku. Urzędnicy podzielili tą inwestycję na dwa etapy.

Pierwszy od alei Włókniarzy do Klonowej powinien zakończyć w ciągu pół roku, wyłączając okres zimowy. Drugi od Klonowej do Zachodniej rozpocznie się od momentu zakończenia okresu zimowego do listopada 2011 roku. Umowa obejmuje między innymi wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni ulicy, przebudowę chodników, instalację nowego oświetlenia, modernizację sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz wymianę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej.

Skrzyżowanie ulic Limanowskiego, Klonowej i Hipotecznej zyska nową geometrię a przejście dla pieszych zostanie przeniesione w okolice bloku. Przy skrzyżowaniu Urzędniczej i Limanowskiego staną nowe światła, tutaj też wybudowane zostaną wysepki oraz wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów, takie jak możemy oglądać na ulicy Narutowicza. Wysepka powstanie też przy ulicy Mokrej.

Całościowy koszt inwestycji to blisko 40 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta ponieważ ze środków Unii Europejskiej nie udało się pozyskać funduszy. Kierowcy, którzy podróżują w tym rejonie, powinni szczególnie zwracać uwagę na znaki drogowe. Informacje o objazdach umieszczono bezpośrednio przed ulicami, którymi on prowadzi oraz w pobliżu zamkniętych ulic.

Objazd wyznaczony przez Zarząd Dróg i Transportu nie jest skomplikowany oraz nie wymaga zbytniego oddalania się od planowanej trasy. Jadąc w kierunku Centrum skręcamy w prawo z Limanowskiego w aleję Włókniarzy, dalej jedziemy Lutomierską, Klonową i jesteśmy ponownie na Limanowskiego.

Skręcając w lewo z Limanowskiego musimy jechać aleją Włókniarzy, potem Pojezierską, Hipoteczną i jesteśmy ponownie na Limanowskiego. Podobnie kierowcy muszą jechać chcąc udać się w kierunku Teofilowa. Nieprzejezdne są ulice Padewskiego, Grunwaldzka, Rumuńska, Mokra i Gliniana.

W związku z robotami drogowymi od 9 października do odwołania ulegną zmianie trasy autobusów linii: Z3, N1 i N5, jednocześnie ulegną zmianie trasy wyjazdowe i zjazdowe do zajezdni przy ulicy Limanowskiego.

Linia Z3: ROJNA - Rojna, Rydzowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, aleja Włókniarzy, Lutomierska, Klonowa, Limanowskiego, Zgierska, Nowomiejska - PLAC WOLNOŚCI - Nowomiejska, Zgierska, Limanowskiego, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska, Rydzowa, Rojna - ROJNA

Linia N1: ANDRESPOL (w oznaczonych kursach JANÓW) - Rokicińska, aleja Piłsudskiego, aleja Mickiewicza, aleja Kościuszki, Zachodnia, Lutomierska, Wielkopolska, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna, Szczecińska, Aleksandrowska, Wojska Polskiego - ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - Wojska Polskiego, Aleksandrowska, Szczecińska, Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, aleja Mickiewicza, aleja Piłsudskiego, Rokicińska, (w oznaczonych kursach: JANÓW) - ANDRESPOL

Linia N5: JANÓW - Hetmańska, Zakładowa, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Sieradzka, Wólczańska, aleja Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Pojezierska, Hipoteczna, Klonowa, Lutomierska, aleja Włókniarzy, 11 Listopada - 11 LISTOPADA - 11 Listopada, aleja Włókniarzy, Lutomierska, Klonowa, Hipoteczna, Hipoteczna, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, aleja Kościuszki, Radwańska, Wólczańska, Sieradzka, Zarzewska, Praska, Przybyszewskiego, aleja Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW

Przystanki zlikwidowane:
- Limanowskiego - Mokra (Z3, N1, N5)
- Limanowskiego - Zajezdnia MPK (Z3, N1, N5)
- Limanowskiego - Klonowa (Z3)
- Klonowa - Limanowskiego (N1)

Przystanki tymczasowe:
- Lutomierska - aleja Włókniarzy (w obu kierunkach Z3, N5)
- Lutomierska - Klonowa (w obu kierunkach Z3, N1, N5)

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!