Jak poinformował na swojej stronie internetowej Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Łodzi, z dniem 9 maja rozpoczęła się na terenie miasta akcja bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów wolno bytujących.

Bliższych informacji w tej sprawie udzielił Waszej reporterce z-ca dyrektora WOŚ UM Łodzi - dr Arkadiusz Jaksa. Skierowania na zabiegi sterylizacyjne kotów wolno bytujących można otrzymywać w Wydziale Ochrony Środowiska UM Łodzi, mającym swoją siedzibę przy ul Tymienieckiego 5, tel. 42 638-47-11 (centrala), lub 42 638-47-90 (pok. nr 114).

Poniżej lista lecznic weterynaryjnych, w których koty mogą być bezpłatnie sterylizowane:
Dzielnica Bałuty
Przychodnia dla Zwierząt "Dog"
ul. Łagiewnicka 97
tel. 42 688-75-69

Dzielnica Polesie
Przychodnia Weterynaryjna "Max-Wet"
ul. Maratońska 25
tel. 42 688-57-21

Dzielnica Śródmieście
Gabinet Weterynaryjny "Perełka"
ul. Narutowicza 107
tel. 42 678-83-61

Dzielnica Widzew
Gabinet Weterynaryjny "Amicus"
ul. Maćka z Bogdańca 1
tel. 42 670-17-62

Dla Dzielnicy Górna wytypowanie lecznicy weterynaryjnej nastąpi w terminie późniejszym.

Jak się dowiedziałam w rozmowie z z-cą dyrektora - dr Arkadiuszem Jaksą - w tym roku na sterylizację kotów zostały przeznaczone znacznie większe środki z budżetu miasta niż w latach ubiegłych. Ciekawostką jest także to, że akcją sterylizacji bezdomnych kotów
nie kieruje już Wydział Budżetowy UM Łodzi (jak to miało miejsce w latach ubiegłych), ale wspomniany wyżej Wydział Ochrony Środowiska.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że ta pożyteczna, tegoroczna akcja Urzędu Miasta Łodzi zostanie przeprowadzona w Łodzi sprawnie, choć widzę tu jeden problem, polegający na tym, że bezdomne koty same do wytypowanych lecznic nie powędrują. Trzeba im w tym pomóc, czyli futrzaki najpierw muszą być wyłapane i do weterynarzy zawiezione w specjalnych, tzw. klatkach-łapkach. Jednym słowem - wolontariusze licznych fundacji i stowarzyszeń, działających w Łodzi na rzecz obrony zwierząt, znowu będą mieć tej wiosny pełne ręce roboty.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!