Do końca 2012 roku ma powstać szybkie połączenie Retkini z Olechowem.

Super szybka trasa komunikacji tramwajowej ma połączyć dwa osiedla - Retkinię i Olechów. Na trasie planowany jest podziemny tunel, na odcinku blisko kilometra, pomiędzy placem Zwycięstwa i ulicą Wydawniczą.

Wiadomo już, że zmodernizowanie zostaną wszystkie skrzyżowania na trasie wschód - zachód (podobnie jak w przypadku trasy północ - południe). Powstanie też centrum sterowania ruchem.

Koszt całości inwestycji wyniesie około 350 mln złoty. Z uwagi na to, że została ona zakwalifikowana do unijnego projektu Infrastruktura i Środowisko, Łódź na realizację otrzyma rekordową kwotę 140 mln złoty dofinansowania z funduszy europejskich.

Przebudowa centrum miasta, budowa tunelu łączącego dwie stacje kolejowe Łódź - Fabryczną i Łodź - Kaliską... Czy czeka nas chaos komunikacyjny?

Źródła:
1. egazeta.express.lodz.pl
2. Express Ilustrowany Nr 303/2009 z 29.12.2009
3. pl.wikipedia.org

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!