Zaproszenie Zaproszenie

Zaproszenie (© Waldemar Dąbrowski)

Zapraszam do Bałuckiego Ośrodka Kultury "Lutnia" do Galerii "IN BLANCO" w Łodzi na wystawę Judyty Julii Białkowskiej - papier, malarstwo, monotypia, miniatury i Waldemara Dąbrowskiego - malarstwo, grafika komputerowa.

Otwarcie wystawy odbyło się 14 października o godzinie 18:00.

Prace można oglądać do 16 listopada 2011
Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia", Galeria "IN BLANCO", Łódź, ul. Łanowa 14

Judyta Julia Białkowska
judytabialkowska@wp.pl

Urodziła się 17 maja 1967 roku. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwo, Grafika i Rzeźba w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom uzyskała w 1995 roku.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracja do książek dla dzieci.
W sferze zainteresowań twórczych przeważa u niej obserwacja natury. Na pozór abstrakcyjne prace są w rzeczywistości przetworzonymi pejzażami emocjonalnymi czerpanymi z natury, w których ważną role odgrywa kolor.

Waldemar Dąbrowski
malarstwodmw@wp.pl

Wrocławianin. W latach 1985-1989 pracownik wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką komputerową.
W obrazach Waldemara Dąbrowskiego wszystko wydaje się być tajemnicze. Obrazy przedstawiają zawieszone w iluzyjnych przestrzeniach fantastyczne, jakby przyśnione widoki, pełne wyrafinowanych, przetworzonych kształtów lub twarzopodobnych zjaw. Odrealnione pejzaże z przetworzonymi motywami przyrody, raz kojące, niekiedy puste lub chłodne, często pełne smutku, niepokoju, czy lęku. Nic nie jest tu dopowiedziane do końca - jak w tajemnicy życia - z którą mamy codziennie do czynienia. Inspiracji autorowi dostarczają z jednej strony obserwacje świata, zwłaszcza przyrody, z drugiej – ulotne, subiektywne wizje i przeżycia, możliwe do uwiecznienia dzięki własnym malarskim środkom ekspresji.

Autor brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!