Handlowiec, budowlaniec, kucharz, elektryk, technolog żywienia, spawacz czy mechatronik. O tych i innych zawodach dowiedzieć się będzie można odwiedzając pierwsze Targi Edukacji Zawodowej w Łodzi.

Od dawna toczy się zagorzała dyskusja na temat szkolnictwa zawodowego nie tylko w Łodzi, ale także w Polsce. Jedni mówią, iż jest ono w ogóle reliktem poprzedniego ustroju. Inni doceniają jego znaczenie, szczególnie pod katem nabytych umiejętności praktycznych.

Dopełnieniem rozpoczynających się jutro w Hali Expo XIII Łódzkich Targów Edukacyjnych, będą przyszłotygodniowe Targi Edukacji Zawodowej organizowane w całości przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak mówi sama nazwa imprezy, dla gimnazjalistów i ich rodziców będzie to świetna okazja do zapoznania się z ofertami szkół kształcących w konkretnych zawodach. Organizatorzy zaprosili do udziału w targach wszystkie łódzkie zespoły szkół ponadgimnazjalnych, gdzie kształci się uczniów w perspektywie konkretnych umiejętności zawodowych.

- Posłuchaj: 00:49. mgr.inż. Zdzisław Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 mówi o Targach Edukacji Zawodowej.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!