Na zdjęciu: Autostrada A2 w okolicach węzła Emilia Na zdjęciu: Autostrada A2 w okolicach węzła Emilia

Na zdjęciu: Autostrada A2 w okolicach węzła Emilia. Łącznie na autostradach A1 i A2 oraz drogach ekspresowych S8 i S14 w województwie łódzkim będzie 60 węzłów drogowych. (© Daniel Siwak)

Przypominamy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmienia nazwy węzłów na autostradach. Nowe nazwy pojawią się na tablicach informacyjnych na drogach - obecnych i tych planowanych.

Jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany nazw węzłów wymusza postęp prac przy budowie autostrad i dróg ekspresowych. Poza tym nazwy mają być łatwe do skojarzenia dla kierowców, którzy przyjeżdżają spoza naszego regionu.

Aktualnie w województwie trwają pracę drogowe w kilku miejscach. Ekipy budowlane pracują między innymi przy budowie autostrady A1 - od podłódzkiego Strykowa w kierunku na północ do Grudziądza, gdzie otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2012. Autostrady A2 - od Strykowa do podwarszawskiej Konotopy, gdzie według planów mamy pojechać w czerwcu 2012. Trwa też budowa drogi S14-bis wraz węzłem "Pabianicka" zlokalizowanym przy sklepie IKEA. Dalej pójdzie w stronę Dobronia, gdzie połączy się z drogą ekspresową S14, której budowa również trwa. W przyszłości połączy się autostradą A2 (węzeł Emilia).

- Dotychczasowe nazwy były często przypadkowe, wzięte na przykład od najbliższej wsi, a powinny kojarzyć się kierowcom z konkretnym miejscem i ułatwiać orientację w terenie. Stąd wprowadzane zmiany - wyjaśnił PAP Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz jak będą wyglądać nowe nazwy - tych obecnych oraz planowanych węzłów autostradowo-drogowych w województwie łódzkim:

- Łódź Północ (d. Stryków I), skrzyżowanie autostrady A1 i autostrady A2;
- Łódź Wschód (d. Andrespol), skrzyżowanie autostrady A1 z drogą wojewódzką 713;
- Łódź Południe (d. Wrocław), planowane skrzyżowania autostrady A1 z drogą S8;
- Stryków (d. Stryków II), skrzyżowanie autostrady A2 z drogą krajową nr 14;
- Kutno Północ (d. Sójki), skrzyżowanie autostrady A1 z drogą krajową nr 60;
- Kutno Wschód (d. Kotliska), skrzyżowanie autostrady A1 z drogą krajową nr 92;
- Łowicz (d. Łyszkowice), skrzyżowanie autostrady A2 z drogą wojewódzką 704;
- Skierniewice (d. Nieborów), skrzyżowanie autostrady A2 z drogą krajową 70;
- Zgierz (d. Piątek), skrzyżowanie autostrady A2 z drogą wojewódzką nr 702;
- Piątek, skrzyżowanie autostrady A1 z drogą wojewódzką nr 703.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!