W Łodzi zakończył się w niedzielę, 4 października 2015 roku, jubileuszowy X Manufaktura Fashion Week, przebiegający pod hasłem "Tak powstaje moda..."

Trzydniowa impreza rozpoczęła się gala finałowa Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru "Złota Nitka", w którym wielką karierę jako projektanci modę zaczynali m.in. Łukasz Jemioł, Maciej Zień, duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Agata Wojtkiewicz czy Maria Wiatrowska. Pokaz kolekcji tegorocznych finalistów konkursu odbył się na rynku Manufaktury w wielkim przezroczystym namiocie. Natomiast stroje uznanych projektantów można było podziwiać i nabywać w w pop-up stores, czyli butikach umieszczonych w holu głównym galerii handlowej.

Pokazy kolekcji fast fashion prowadził znany z telewizji, a także związany z branżą modową Olivier Janiak. Zaprezentowało się w nim ponad 60 marek obecnych w łódzkim centrum handlowym, wśród nich Simple, Lju.JO, Levi’s, Kubenz i Chiara. Odbyły się również pokazy ekskluzywnej biżuterii i bielizny. Pomiędzy pokazami prowadzone były warsztaty dla potencjalnych modelek i modeli.

Ostatni dzień X Manufaktura Fashion Week wypełniły pokazy mody dziecięcej, sportowej i casual. Kolekcje dla najmłodszych zaprezentowali mali modele, czyli dzieci wybrane we wrześniowym castingu. Podczas niedzielnych pokazów na jury nagrodziło finalistów i wyłoniło Królową i Króla Wybiegu. Całą imprezę zakończył natomiast energetyczny koncert znakomitego akordeonisty, Marcina Wyrostka i jego zespołu.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!