(© Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Anita Włodarczyk wywalczyła srebrny medal olimpijski w rzucie młotem. Nasza młociarka była faworytką do jednego z medali i nie zawiodła. Polka w swoim ostatnim rzucie uzyskała wynik 77,60 metrów, czym przypieczętowała tytuł wicemistrzyni olimpijskiej. To dziesiąty medal dla biało-czerwonych w Londynie.

Nasza reprezentantka rozpoczęła konkurs od rzutu na 75.01 m. Łysenko już w pierwszej próbie pokazała, że jest mocna, posyłając młot na odległość 77.65 m. Niebezpiecznie zrobiło się po trzeciej serii rzutów, kiedy Włodarczyk spadła na czwartą pozycję za Łysenko, Wenxiu Zhang oraz Niemkę Kathrin Klaas.

Bardzo szkoda jednak czwartego rzutu w wykonaniu Polki. Włodarczyk była bowiem bardzo blisko zgarnięcia pełnej puli. W czwartej serii Polka posłała młot na najdalszą odległość, jednak rzut nie był mierzony. Młot bowiem wylądował poza sektorem rzutowym. Już pobieżne spojrzenie pozwalało jednak jasno określić, że był to wynik na pierwsze miejsce, być może nie tylko w momencie oddania rzutu, a również na koniec konkursu.

Kolejne dwie próby w wykonaniu Włodarczyk były już na szczęście czyste i Polka dzięki nim przesunęła się z czwartego miejsca na drugie. W kolejnej próbie uzyskała wynik 77.10 m. i wróciła na drugie miejsce. W ostatniej jeszcze się poprawiła, ale niestety nie wystarczyło to, by pokonać świetnie dysponowaną Rosjankę. Tatiana Łysenko zapewniła sobie sukces piątą próbą, w której posłała młot na odległość 78,18 m.

Druga z naszych reprezentantek Joanna Fiodorow z wynikiem 72,37 m. zajęła jedenaste miejsce i po oddaniu pierwszych trzech rzutów nie rzucała już w wąskim finale.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!