Jak podaje serwis TVN24, lotnisko Chopina zostało zamknięte. Kilkadziesiąt lotów jest opóźnionych, pięć zostało przekierowanych.

- Faktycznie przez chwilę mieliśmy problem, bo współczynnik hamowania na pasie był niewystarczający. Musieliśmy przekierować pięć samolotów na lotnisko do Katowic - tłumaczy Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska.

Przekierowane samoloty wylądują w Katowicach. Leciały z Krakowa, Oslo, Paryża, Wiednia i Mediolanu. Ruch został wstrzymany między 14.20 a 15.30.

Warszawskie lotnisko zamknięte do godz. 17

Aktualnie na warszawskim lotnisku odloty i przyloty odbywają się z przerwami, podczas których pługi śnieżne zajmują się oczyszczaniem pasów startowych.

– Taka operacja zajmuje nam od 15 do 20 minut. Trzeba podkreślić, że pod tym względem jesteśmy najlepsi w Polsce, gdyż blisko czterokilometrowy pas odśnieżany jest w jednym przejeździe pługów – powiedział Życiu Warszawy Przybylski.

Sytuacja taka potrwa przynajmniej do 17.30

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!