(© Mariusz Michalak)

Rozpoczął się remont skrzyżowania pasów na warszawskim lotnisku Okęcie. Dla pasażerów oznacza to utrudnienia i tłok na innych lotniskach, głownie im. Reymonta w Łodzi, bo tam przeniesiono gros lotów z Warszawy.

Przez trzy wrześniowe weekendy na warszawskim lotnisku będą lądowały wyłącznie małe samoloty.

Najwięcej pasażerów przejmie małe lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi. Dziennie obsługuje ono do kilkunastu małych lotów. Teraz ich liczba znacznie wzrośnie. Stąd będą startowały WizzAir i Norwegian oraz czartery Lotu, Air Italy Polska, Travel Service, Eurocypria i Israir. Łódzkie lotnisko posiada dwa terminale. Wszystkie odprawy będą się odbywały z terminalu nr 2. Niestety, port może pomieścić tylko 700 osób. Oznacza to, że część pasażerów będzie musiała pod chmurką poczekać na swój lot. Informacji będą udzielać wolontariusze.

W związku z remontem lotniska, PKP Intercity uruchomiła dodatkowe pociągi. Dzięki nowym połączeniom pasażerowie będą mogli dotrzeć na lotnisko w Łodzi. Pierwszy taki skład wyruszy z Dworca Centralnego o godz. 02.15 w nocy z piątku na sobotę. Ze stacji Łódź-Kaliska do stolicy - o godz. 00.10. Bilet można kupić u konduktora bez dopłaty.

Obsługę pasażerów z lotniska Okęcie przejmą także inne porty. Na lotnisku w katowickich Pyrzowicach wylądują głównie czartery do i z Egiptu, Tunezji, Grecji, Turcji oraz Hiszpanii. Obsługiwanych też będzie klika połączeń rejsowych. Lotnisko dysponuje dwoma terminalami i 35 stanowiskami do odprawy. Problemem może okazać się zbyt mała liczba miejsc parkingowych. W przypadku mgły, samoloty będą mogły korzystać także z lotniska w podkrakowskich Balicach.

Loty za Atlantyk będzie obsługiwać także lotnisko Jasionka w Rzeszowie. Część pasażerów przejmie lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Z tego portu pasażerowie wylecą do Nowego Jorku, Chicago i Toronto. Jak podaje portal Gazeta.pl, kilka lotów zostanie przeniesionych do Poznania. 4 września o godz. 13.05 wystartuje samolot do Rzymu (powrót o godz.18.45), zaś 5 i 18 września na godz. 8.40 zaplanowano wylot do Paryża (powrót o godz. 14).

Czytaj też: Lotnisko im. Reymonta będzie pracować na wysokich obrotach

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!