Zaplanowane loty będą przekierowywane na lotniska zapasowe Zaplanowane loty będą przekierowywane na lotniska zapasowe

Zaplanowane loty będą przekierowywane na lotniska zapasowe. (© Hubert Śmietanka, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pol_modlin_airport_2.jpg)

Port lotniczy w Modlinie został częściowo zamknięty. Powodem są uszkodzenia na pasie startowym, na które zwrócił uwagę Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że z lotniska nie mogą korzystać samoloty pasażerskie.

"Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej Lotniska Warszawa Modlin (ok. 1000m) zostaje zamknięta, w związku z czym lotnisko będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m" - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez lotnisko.

Zobacz także: Wizz Air na okres świąteczny wycofuje się z Modlina

Z oświadczenia wynika, że wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. Zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Zaplanowane loty będą przekierowywane na lotniska zapasowe. Decyzja o tym skąd dany lot będzie realizowany, należy do przewoźnika.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!