Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W Romanówce, gm. Wojciechów w pow. lubelskim, w wyniku uderzenia pioruna spłonął dach stodoły oraz przyczepa rolnicza. Zniszczeniu uległy też zgromadzone w budynku stodoły słoma i siano.

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, przez gminę Wojciechów w pow. lubelskim przeszła kolejna gwałtowna burza. Zakończyła się tragicznie dla właścicieli jednego z gospodarstw w Romanówce. Od pioruna zapaliła się stodoła stojąca w zwartej zabudowie. Kilka budynków stanowiło jeden kompleks gospodarczy.

Straty właścicieli są dość poważne. Spłonął dach, zaś murowane ściany, pomimo zachowanej przez strażaków ostrożności (wysoka temperatura ognia plus zimna woda), również będą wymagały naprawy. Problemem była zwarta zabudowa i bardzo duże niebezpieczeństwo przerzucenia się ognia przez dachy na kolejne budynki.

Niestety, pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej, spaleniu uległ dach jednej stodoły, zniszczona została jej zawartość. Jak podają strażacy, spłonęła również przyczepa rolnicza. Oczywiście słoma i siano uległy totalnemu zniszczeniu - zalane przez wodę z silnej ulewy i samochodów gaśniczych prawdopodobnie nie zostaną już wykorzystane. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej JRG PSP z Bełżyc i pięciu jednostek OSP z gminy Wojciechów, uratowano jednak sąsiednie dwie stodoły i kilka budynków gospodarczych oraz budynek mieszkalny.

Na miejscu zostały dwie jednostki OSP, które mają zapobiec ewentualnemu ponownemu wybuchowi ognia. Pozostaną na pogorzelisku do rana. Szybka i skuteczna pomoc strażaków była możliwa dzięki nowym studniom głębinowym przy OSP Wojciechów (trzy tankowania) oraz przy Domu Biesiadnym w Wojciechowie. Z tej drugiej korzystały wszystkie jednostki kilkakrotnie. Na gorąco oszacowano, że z tej ostatniej studni tankowano około dwudziestokrotnie. W akcji wzięło udział ponad trzydziestu ratowników.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!