26 czerwca o godz. 19.00 na scenie warszawskiej IMKI zostanie wystawiony spektakl "Lubiewo" Teatru Nowego z Krakowa w reżyserii Piotra Siekluckiego.

"Lubiewo” Michała Witkowskiego jest jedną z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze ostatnich dziesięciu lat. To gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia.

Spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego – dyrektora Teatru Nowego w Krakowie – opisuje historię życia, nocnych podrywów, dziwnego świata polski PRL. On-Patrycja i on-Lukrecja prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80. ale przede wszystkim przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami. Te niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach.Starzejący się homoseksualiści zostają zamknięci w swojej przeszłości w starym gomułkowskim bloku. Nieustannie toczą swe opowieści o AIDS, które zbierało pierwsze żniwo wśród ich przyjaciół, kiedy wolna Polska otworzyła swe granice, o seksualnych przygodach w parku, o rosyjskich żołnierzach stacjonujących w komunistycznej Polsce, o młodości i swym pierwszym razie.


LUBIEWO
Michał Witkowski
Teatr Nowy w Krakowie
Reżyseria: Piotr Sieklucki
Obsada: Paweł Sanakiewicz, Janusz Marchwiński, Teofil Pietroń, Krystyna Czubówna (Głos)
Scenografia: Łukasz Błażejewski
Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Producent: Marek Kutnik

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!