Już po raz szósty w Lublinie obchody święta Bożego Ciała zakończyły się koncertem zespołów religijnych, których muzyka charakteryzuje się nietypową konwencją i aranżacją.

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Re-generacja w duchu". Tradycyjnie już wystąpił lubelski zespół Gospel Rain. Ciekawym pomysłem okazało się połączenie muzyki gospel i chrześcijańskiego hip-hopu w wykonaniu zespołu Full Power Spirit. Oprócz tego można było usłyszeć mocne brzmienie gitarowe, które w połączeniu ze stuosobowym "Chórem dla Jezusa" dało niesamowity efekt. Co ciekawe w chórze tym mógł wystąpić każdy kto się zgłosił i wziął udział w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez lidera zespołu Gospel Rain - Grzegorza Głucha. Występy uświetnił też Teatr ITP. Całość oprawiona była wielobarwną iluminacją świetlną.

Coroczne spotkania w wieczór Bożego Ciała na Placu Litewskim w Lublinie, gromadzą kilkanaście tysięcy młodych ludzi. Nie jest to zwyczajny koncert lecz wielkie wydarzenie ekumeniczne. Sami organizatorzy kładli nacisk na zjednoczenie artystów występujących na scenie z publicznością. Tak też się stało. Niemalże wszyscy, którzy gromadzą się co roku w tym miejscu tańczą i śpiewają razem z artystami.

W tym roku koncert rozpoczął się o godz. 19 od wspólnego występu zespołów Gospel Rain i Full Power Spirit. Dalsze występy solistów Olgi Szomańskiej-Radwan, Jana Radwana i Adama Krylika poprzedziło wręczenie nagród dla dyrektorów lubelskich szkół podstawowych, z których łącznie ponad 1500 uczniów uczestniczyło w Akcji Krewniaków - "Żywa Krew". W drugiej części wystąpił stuosobowy "Chór dla Jezusa" oraz Teatr ITP, który przygotował inscenizację wybranych scen ze Starego Testamentu i opatrzył je odpowiednim komentarzem. Dość niezwykłymi elementami koncertu było namaszczenie zgromadzonych olejkiem czy pokropienie wodą święconą. Patronatem koncert objęły władze samorządowe i państwowe oraz Metropolita Lubelski arcybiskup Józef Życiński.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!