Jak podała włoska gazeta " La Gazzetta dello Sport " włoski napastnik Luca Toni doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy niemieckiego zespołu.

Już od pewnego czasu spekulowano o przejściu króla strzelców włoskiej Serie A do wielokrotnego mistrza Niemiec. Spekulacje jednak szybko ucinał prezydent "Violi" Diego Della Valle. Teraz wiadomość włoskiego dziennika może się okazać prawdziwa. Podana została nawet kwota jaką Toni zarobiłby za rok gry w Bayernie. Roczne zarobki 29-letniego Włocha w niemieckiej drużynie miałyby wynosić około 5,5 mln euro.

Warto przypomnieć, że Bayern przegrał dziś z Hannoverem 1:2 i praktycznie stracił szanse na Ligę Mistrzów. Szans na te elitarne rozgrywki nie ma także Fiorentina, ale nie wynika to z jej słabej postawy, lecz piętnastu ujemnych punktów za udział w aferze korupcyjnej. Z kolei Bawarczycy prezentują się bardzo przeciętnie. Często tracą punkty z zespołami z dolnej części tabeli. I być może właśnie te mecze przesądzą, że Bayern nie zagra w Champions League.

Samo nasuwa się pytanie, czy tak świetny piłkarz jak Toni znów obędzie się bez Ligi Mistrzów? Zwłaszcza, że nie jest to już młody zawodnik. Jednak jest pewne, że aktualny mistrz Niemiec potrzebuje wzmocnień i świeżej krwi. Makkay nie gra tak jakby chcieli tego kibice, a Podolski nie przypomina zawodnika z Mundialu czy choćby ze swojego byłego klubu. Tak więc sprowadzenie klasowego napastnika stało się priorytetem dla Ottmara Hitzfelda.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!