(© Andrzej Banas / Polska Press)

Łukasz Kruczek przestanie być trenerem polskich skoczków po obecnym sezonie, który zakończy się zawodami w Planicy.

W ostatnim czasie na temat przyszłości trenera polskich skoczków zrobiło się bardzo głośno. Oczywiście wszystko podyktowane było bardzo słabymi wynikami naszych zawodników, w tym też dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. Głos w sprawie wyników polskich skoczków zabrał nawet sam Adam Małysz.

- Nie wiem do końca, jak skomentować skoki Kamila. Nie powiem, że nie jest w formie, że liczyłem, że po Zakopanem będzie już tylko lepiej, bo niestety tak po prostu nie jest. Wygląda na to, że Kamil chyba się trochę pogubił. Pogubił się też Łukasz i sztab szkoleniowy i najgorsze, że nikt chyba do końca nie wie, co jest grane - napisał ostatnio na Facebooku Małysz.

Jako że w mediach pojawiało się coraz więcej spekulacji, trener naszej kadry - Łukasz Kruczek - postanowił wydać specjalne oświadczenie. Najważniejsze jego przesłanie brzmi - Kruczek rezygnuje po sezonie z prowadzenia kadry!

"Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja. Zamiar rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej w skokach narciarskich przedstawiłem podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Kulm Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego" - pisze Kruczek o oświadczeniu wystosowany na oficjalnej stronie PZN.

Polski trener stanowczo jednak podkreśla, że nadal będzie walczył o to, by nasi skoczkowie prezentowali się lepiej niż dotychczas. Decyzja o odejściu na pewno nie zmieni jego podejścia.

"Nie zamierzam ani o pół procenta zmniejszać natężenia pracy. Wyniki Reprezentacji pozostają priorytetem dla mnie i całego sztabu oraz wszystkich zainteresowanych. Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy. O tym, czy ten sezon będzie najsłabszy, przekonamy się po ostatnich zawodach pucharowych. Cały czas pracujemy bez wytchnienia nad tym, by wyniki osiągane przez zawodników były jak najlepsze, dające zadowolenie zawodnikom i dumę kibicom" - dodał Kruczek.

(aip)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!