Krzysztof Skowroński wywołał burzę, występując na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości.

Jak się okazuje, nie tylko "salon" jest oburzony zachowaniem dziennikarza Radia Wnet. Znany publicysta, Łukasza Warzecha, również krytykuje Skowrońskiego za ten ruch: "Dziennikarz nie może otwarcie występować, jako prowadzący, na partyjnej konferencji. Po prostu nie może! To rzecz całkowicie oczywista"- powiedział dla "Frondy" Łukasz Warzecha. Publicysta "Faktu" przypomniał, że główną cechą konserwatysty jest przywiązanie do zasad; przestrzeganie ich bez względu na okoliczności.

Z Warzechą nie zgadza się jego kolega, Rafał Ziemkiewicz. Znany pisarz twierdzi, że ocena Warzechy byłaby zasadna, gdyby w Polsce była normalna sytuacja, właściwa dla cywilizowanych państw demokratycznych. Tymczasem, według Ziemkiewicza w Polsce obowiązuje model bliski państwom totalitarnym: "Niektórzy chcą jeszcze wierzyć w to, że żyjemy w kraju demokratycznym, w którym obowiązują nas zasady, takie jak w Ameryce, a inni uważają, że żyjemy w państwie, którego rząd nie kieruje się dobrem kraju. Musimy pamiętać, że panują tu standardy dziennikarskie, podobne do białoruskich" - powiedział Ziemkiewicz.

Według publicysty "Uważam rze" aby lepiej zrozumieć obecną sytuację w kraju należy sięgnąć pamięcią do PRL-u. Wówczas nikt nie robił zarzutu dziennikarzom (poza totalitarną władzą), którzy wyraźnie opowiadali się po stronie "Solidarności". Ziemkiewicz tłumaczy, że utożsamianie się przez niektórych dziennikarzy z główną partią opozycyjną nie musi oznaczać złamania przez nich etyki dziennikarskiej i rezygnacji z niezależności. Może to być poparcie jakiejś większej idei; wykraczającej poza oczywiste podziały. Kiedyś była to walka z komunistyczną władzą i popieranie Lecha Wałęsy (Ziemkiewicz przypomina, że wielu dziennikarzy salonu bezceremonialni występowało na wiecach Komitetu Obywatelskiego oraz brało udział w kampanii wyborczej Lecha Wałęsy). Dzisiaj jest to walka z obecną władzą, która prowadzi Polskę na manowce i na każdym kroku kłamie. Najważniejsze! Dla Ziemkiewicza zaangażowanie się po stronie opozycji oznacza dzisiaj zaangażowanie się po stronie prawdy.
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!