Urząd Miasta w Łukowie zamienił się w Biuro Podróży i do 25 marca w sekretariacie wszyscy chętni mogą się zapisywać na wyjazd studyjny pt. „Symfonia zapachu i smaku”. Kto funduje te atrakcje na razie nie wiadomo.

Burmistrz zachęca mieszkańców, którzy protestują przeciwko budowie w podstrefie ekonomicznej zakładu produkującego paszę dla drobiu, do udziału w wyjeździe, do miasta, w którym produkcja już trwa.

W programie, jak mówią złośliwcy, przewidziano ponoć konkursowe zjadanie paszy na czas /bez popijania wodą/ oraz puszczanie baniek nosem.

W nagrodę uczestnicy badawczej wyprawy będą mogli napełnić słoiki powietrzem z zakładowego parkingu.

Plany budowy zakładu produkcji paszy dla drobiu w łukowskiej podstrefie ekonomicznej zostały oprotestowane przez grupę mieszkańców.

Złożyli oni do Urzędu Miasta pismo, w którym wyrazili swoje obawy i sprzeciwiają się lokalizacji zakładu „ ze względu na nieprzewidywalny rozwój i stopień uciążliwości”.

„Unoszący się odór oraz możliwość pojawienia się w obrębie strefy dużej ilości szczurów, robactwa i innych insektów - napisali w swoim Sprzeciwie - które są nosicielami różnych chorób będzie miało katastrofalny wpływ na stan zdrowia mieszkańców”.

Pod pismem podpisało się 930 osób.

Jak informuje „Wspólnota Łukowska” : „Burmistrz schrupał karmę dla kur. Nietypową przekąskę, karmę dla kur, wiceburmistrz spożył na spotkaniu firmy i władz Łukowa z mieszkańcami miasta”.

W roli wodzianki wystąpił sekretarz urzędu.

O tym czy burmistrzowi smakowała kurczęcia karma i czym ją popijał lokalna prasa jeszcze nie poinformowała.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!