Dwudniową konferencję dotyczącą katastrofy smoleńskiej zorganizuje Antoni Macierewicz. Członkowie jego zespołu będą debatować bez udziału mediów.

W swoich referatach eksperci Macierewicza dowodzić będą, że na pokładzie tupolewa doszło do eksplozji, gdy samolot znajdował się w powietrzu. O tym, że zespół Macierewicza będzie podważał wnioski komisji Millera świadczy na przykład tytuł referatu prof. Jana Otrębskiego: "Wybuch na Tu-154 nr 101 - następne pytania i wnioski" - informuje serwis Wyborcza.pl. Z uczestnictwa w konferencji wycofał się prof. Jacek Rońda, który na wniosek rektora AGH stanie przed komisją etyki.

Wystąpienia będą mieli również prof. Kazimierz Nowaczyk, Małgorzata Wassermann, Grzegorz Szuladziński i Karol Karski.

Czytaj także: Prof. Kleiber nie zorganizuje konferencji o katastrofie. „Niemożliwe utrzymanie standardów naukowych”


Konferencja Macierewicza jest odpowiedzią na decyzję prof. Michała Kleibera, który odwołał własną debatę. "Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach, uniemożliwia przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych" - argumentował profesor Kleiber i dowodził, że niemożliwe jest utrzymanie standardów naukowych podczas konferencji. W tym przedsięwzięciu mieli uczestniczyć eksperci Laska i Macierewicza.

Nie wiadomo gdzie konkretnie odbędzie się kolejna konferencja Macierewicza. Wiadomo tylko, że polityk PiS zorganizuje ją w poniedziałek w Warszawie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!