Pitiuzy to część archipelagu wysp Balearów do którego należy Ibiza, Formentera, Es Vedra, Es Vedranell. Od strony zachodniej Ibizy znajdują się dwie małe wysepki Es Vedra i Es Vedranell. Jest to jedno z najciekawszych miejsc wysp Pitiuz.

Es Vedra i Es Vedranell to dwie skalne wysepki, znajdujące się w archipelagu Baleary, części Pitiuz, w pobliżu wyspy Ibiza. Od jej zachodniej strony są oddalone o dwa kilometry. Es Vedra liczy sobie 385 metrów wysokości, 60 hektarów powierzchni, Es Vedranell ma 128 metrów wysokości. Obie wysepki według legend i podań są ostatnimi widocznymi częściami zatopionej Atlantydy. Prawdopodobnie będzie to jedyne miejsce na świecie, które przetrwa wszelkie kataklizmy ziemi.

Karmelita o. Francisco Palau żył tam w drugiej połowie XVIII wieku. Był on założycielem klasztoru misjonarzy karmelitów w mieście Ibiza. Przesiedlił się na Es Vedrę wraz z kozami, by prowadzić pustelnicze życie, mieszkał w jaskini na wysokości 280 metrów. Podczas pustelniczego życia, miał różne objawienia niebiańskich istot, które zostały później opisane przez karmelitów.

Żyją tu nielicznie dzikie kozy, jaszczurki i bardzo rzadki gatunek mew koralowych. Wyspy porasta skalna roślinność endemiczna. Należą one od 2002 roku do Narodowego Parku Balearów.

Lokalna prasa podaje, że w pobliżu Es Vedry mogą wystąpić zakłócenia urządzeń nawigacyjnych statków i samolotów. Ze względu na dużą zawartość żelaza i innych minerałów w skałach wyspy, nie działają tu kompasy. Jest to historia całkowicie prawdziwa, iż przyczyną katastrofy w roku 1972, samolotu hiszpańskich linii lotniczych, który rozbił się w pobliżu najwyższego wzniesienia de saTalaia, były zakłócenia przyrządów pokładowych, spowodowane polem magnetycznym Es Vedry. Sama osobiście sprawdziłam zachowanie się kompasu, stojąc naprzeciwko wysp. Kompas miał problem z ustawieniem się, a komórka nie miała w tym miejscu zasięgu.

Miejsce to jest szczególne, czuje się tu energię wysp oddalonych o zaledwie dwa kilometry. Cały dzień spędziłam na plaży Cala d'Hort, naprzeciwko Es Vedry i potwierdzam energetyczne działanie tego miejsca. Przyjeżdżają tu ludzie aby medytować i naładować się energią magnetyczną.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!