W rezerwacie Krzemionki można się cofnąć o wiele wieków W rezerwacie Krzemionki można się cofnąć o wiele wieków

W rezerwacie Krzemionki można się cofnąć o wiele wieków.

Na zbliżający się weekend majowy Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do rezerwatu "Krzemionki" na "Spotkanie z pradziejami".

Na terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej w rezerwacie archeologicznym "Krzemionki" od godziny 9 do 17, między 1 a 3 maja 2015 roku będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu
i pierwszej fazy epoki brązu.

Pokazy przeprowadzone zostaną przez odtwórców i pasjonatów archeologii i zobrazują dawne techniki wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, w tym ceramiki, narzędzi krzemiennych oraz ozdób. Ważnym elementem pokazów będzie przybliżenie zagadnień związanych z metalurgią miedzi, pradawnym rolnictwem i kuchnią sprzed tysięcy lat.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję porozmawiać o archeologii, odtwórstwie archeologicznym, obejrzeć ekspozycję replik ceramiki, licznych narzędzi a nawet podjąć próbę wzniecenia ognia pradawnymi technikami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!